Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tudom időben postára adni...

MrPifta kérdése:

Nem tudom időben postára adni az adóbevallásomat, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sajnos külföldön tartózkodok jó ideje, nem is megyek haza a határidőig. Mi a teendő ilyen esetben? Tavaly még nem dolgoztam, így nincs tapasztalatom ez ügyben.

2013. máj. 9. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

És külföldön nincs posta?


Neten kitöltöd,kinyomtatod,postára adod,kész.

2013. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tavaly nem dolgoztál? Mert akkor idén nem is kell még bevallást csinálnod. Amúgy meg add postára külföldön.
2013. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem én, hogy itt is van posta, de a papír meg otthon van, bezárva.
2013. máj. 9. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen papír? A jövedelemigazolásod? Nem tudsz megkérni valakit hogy menjen el érte és szkennelje be neked? Ha meg nem, akkor így jártál, majd késve beadod. Egy ismerősöm is tavaly jó 1 hónappal később adta be, és nem bűntették meg. Persze ez nem általános, mert benne van a pakliba, hogy megpótlékolnak, de nem feltétlenül.
2013. máj. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor hazaérsz, elkészíted a bevallásodat, és még otthon a gépen írsz egy "Igazolási kérelmet" a Jogi Osztályra, melyben leírod a késedelem okát, és: "kéred, hogy fentiek alapján a bevallás késedelmes beadása miatti bírság kirovásától eltekinteni sziveskedjenek."


A bevallást 3 pl-ban, a levelet 2 pl-ban személyesen vidd be a legközelebbi ügyfélszolgálatra. Amikor a bevallást átvették: egy pl. az övéké, 2 pl-ra kérd az átvételi igazolást = egyik a tied, a másikat a megírt levél mellé csatolva, azt is vegyék át tőled!!!!


Ugyanis az ART szerint: Amennyiben egy ilyen "Igazolási Kérelmet" a bevallás leadásának napján (!) adnak be az ügyfélszolgálatra, abban az esetben a bírságot nem szabják ki!!!!!!

2013. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!