Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 4,5 éve nem fizetem a TB-t...

4,5 éve nem fizetem a TB-t mennyi lehet a tartozásom?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy fejvadász cégnél találtak is nekem munkát mikor mondtam hogy mióta vagyok munkanélküli annyit mondod

-Hááát várni kellene ezzel a munkaállással.


Szerinte több százezer forintot fognak rajtam követelni ha most bekerülök a rendszerbe. DE 5 év után elévülne.


kb 8 éve nem voltam orvosnál utoljára, nem is voltam beteg soha semmilyen segélyt nem kértem és nem is kaptam. Soha nem voltam munkanélkülibe lejelentkezve.

Tehát én jelenleg nem is létezem a NAV-nak.


Most mit csináljak ?


2013. máj. 27. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
60%
Ez butaság, hiszen ha további 5 évig nem fizetsz, akkor még öt évnyi tartozásod halmozódik fel. Mellesleg attól, hogy bekerülsz a rendszerbe, még nem derül ki, hogy tartozásod van. Az nem úgy van, hogy bejelentenek munkaviszonyba, és rögtön elkezdik kutatni a NAV-nál, hogy eddig voltál-e biztosítva. A kutya nem foglalkozik vele. Én sem fizettem évekig, aztán jelentkeztem, hogy szeretném magam után fizetni, kérdeztem, hogy mikortól kezdjem, és az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy elég aznaptól, mert attól kezdve, hogy van biztosításom, senki nem kezd el kutakodni, hogy korábban is volt-e. Azokat nézik, akiknek valahol - főleg dokinál - kibukik, hogy nem biztosítottak, és a doki lejelenti.
2013. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha magad után szeretnéd fizetni a TB- t , akkor

6660 Ft- ot kell fizetni havonta , bemész a Nav. - hoz , kitöltöd a nyomtatványt és kapsz csekket.Ne mondd , hogy 4,5 éve nem fizettél , ha megkérdezik , mondd , hogy külföldön dolgoztál és mostantól szeretnél fizetni.


A munkába állással sem kell várnod , a fejvadász szerintem egyszerűen le akart csak rázni , miután megmondtad , hogy milyen régóta nem dolgoztál.Egyik munkáltató sem alkalmaz szívesen olyat , aki évekkel ezelőtt dolgozott utoljára.


A megoldás szerintem :

1.Bejelentkezel a munkaügyi hivatalban és tartós munkanélküliként a munkaadód kaphat utánad adókedvezményt , ha alkalmaz , így könnyebb elhelyezkedni.

2.Elkezded magad után fizetni a TB- t ( de nem visszamenőleg ) , ha sikerül elhelyezkedni , akkor lemondod.

2013. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!