Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Telektulajdonosként mik a...

Telektulajdonosként mik a kötelezettségeim?

Figyelt kérdés
Ajándékozás útján kaptam egy építési telket. Milyen kötelességeim vannak ennek fenntartására és mit kell fizetnem utána? Egyedül a gáz van bekötve oda egy, a földből kikandikáló narancssárga cső formájában. : )

2013. máj. 30. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Csatornadíj is van szerintem, illetve ha benő parlagfűvel akkor baromira megbüntetnek, ezért nyírnod kell. Ennyi.
2013. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs alatta csatorna, nem is tudom, miért kéne olyanért fizetnem, amim nincs, szóval sztem ez nem aktuális. Kellett nekem ilyen telekadót vagy mi a szart fizetnem 5000 Ft-ot év elején, gondolom ez évente ismétlődik, mert hát miért ne, elvégre az államé a föld, még ha nem is ő tette oda. Azon kívül gondoltam, van-e valami, de akkor ezek szerint nem nagyon.

Nyírnom kell, persze, én se örülnék neki, ha mellettem a szomszéd ezt tenyésztené.

2013. máj. 30. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Építkezési telek előtt nincs csatorna? Mert szerintem van, és akkor azt is fizetni kell

Az az év végi adó nem vonatkozik építkezési telekre

2013. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaaa, ha ez így működik? Hogy ha nem fűtök például, akkor is jön a számla? Hát káromkodnék egy kiválót. :D
2013. máj. 30. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze általány díj mindenen van
2013. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem így működik.


Csak akkor kell csatornadíjat fizetni egy be nem kötött csatorna után, ha van a telken mért vízfogyasztás..


ez nem is csatornadíj, hanem környezetterhelési díj, ami a szippantásra feljogosítja azt, aki még nem kötöt rá a csatornára.

Téged ez nem érint.


szóval: a telek előtt az utcán gazírtás, télen a járdáról a havat ellepátolni, a belső terület parlagfűmentesen tartása.

...és fizetni az adót...mert azt kell(ha teszik, ha nem)


ha van kerítés, akkor tegyél fel egy nagy postaládát a kapura, jól látható címmel, névvel...meglátod hasznos lesz

(egyébként előírás, csak nem tudják)

...ja, és ürítsd legalább hetente...


javaslom keresd meg a gúglin a helyi(kerületi) önkormányzat honlapját, azon is a helyi előírásokat...meg fogsz lepődni..

2013. máj. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! Utána nézek az önkormányzat honlapján is!
2013. máj. 31. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!