Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyetem mellett egyéni vállalk...

Egyetem mellett egyéni vállalkozóként milyen adózási kötelezettségeim vannak?

Figyelt kérdés

Aktív nappalis egyetemista vagyok ("főállásban"), melléktevékenység űzéséhez váltottam ki az egyéni vállalkozóimat.


A témában jobban otthonlevőktől kérdezem, hogy pontosan milyen adózási, járulékfizetési...stb kötelezettségeim vannak? Gyakorlatilag 0 Ft bevételem volt.

Illetve az esetleges bevételeket hogyan írhatom le "egy kis trükkel" - adóalap csökkentésként?


2011. ápr. 16. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

70. Nappali tagozatos egyetemi hallgató egyéni vállalkozó is, és a hallgatói jogviszonyát szünetelteti. A szüneteltetés alatt főállású egyéni vállalkozóvá válik-e?

2010.02.09.


Igen, a szüneteltetés ideje alatt az egyéni vállalkozó főfoglalkozású egyéni vállalkozóvá válik, mivel a szüneteltetés ideje alatt tanulmányokat nem folytat, ezért főfoglalkozású egyéni vállalkozóként meg kell fizetnie a járulékokat.


[link]

2011. ápr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam még X évig aktív nappalis egyetemista vagyok.

Nem szüneteltetek!

melléktevékenységre váltottam vállalkozóit, mint egyéni vállalkozó.

És nem tudom, hogy pontosan rám milyen kötelezettségek illetve engedmények vonatkoznak.

Pl mint egyéni vállalkozó saját privát lakossági bankszámlámra kapom az esetleges bevételeket. Nem kellett a "paramétereim" / státuszom miatt vállalkozói/céges számlát nyitnom és fenntartanom!

Nem tudom, hogy adózás szempontjából rám mi vonatkozik.

Járulékfizetési kötelezettségem sincs úgy tudom, ameddig "fő tevékenységben" aktív nappalis hallgató vagyok.

Úgy tudom, szimplán csak a tényleges bevétel után kell leadóznom és semmi egyéb , ezen túlmenő rám vonatkozó kitétel, szabály, kötelezettség..stb nincs. De ebben nem vagyok teljesen biztos, az APEH oldala számomra sokszor teljes káosz és gyakorlatilag nem látom át, távol áll tőlem nagyon az efféle szövegezés...

A LÉNYEG!!!! Hogy ezért kérem itt mindazokat, aki kicsit is otthon van a témában és BIZTOS abban, amit tud, segítsem nekem ebben!

2011. ápr. 17. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Voltál EV nappalisként? Egyébként amit az Első ír,az igaz?:s Mert sehol nem találtam még erről infót. Köszi!
2013. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!