Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adókártya igénylése?

Adókártya igénylése?

Figyelt kérdés

jövőhéten kezdenék az első unkahelyemen, s ki kéne holnapra töltenem a személyi adatlapot. Egyetlen probléma, hogy meg kéne adnom az adóazonosító számomat, nekem meg nincs ilyenem.


Rákerestem, és elméletileg egy adatlapot (13T34) kell kitöltenem, és azt online is be tudom adni. Ezzel két bajom van: egyrészt ide is be kéne írnom az adószámomat (pedig pont azt szeretném kérvényezni) másrészt elméletileg nekem ez holnap délre kéne, s nem tudom mennyi az átfutási ideje.


Most én jó nyomtatványt próbálok kitölteni? és van esély rá hogy ha még ma kitöltöm, holnapra már van adóazonosítóm?


2013. jún. 2. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
ha adókártyát igényelsz, akkor amíg maga a kártya kiérkezik, az lehet 1-2 hónap (baráti tapasztalatok). de az igénylésről kapsz egy nyomtatványt, amin már rajta van az adóazonosító számod
2013. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem maga kártya nem lényeges, csak az adóazonosító kell hogy ráírhassam az adatlapomra. Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy jó nyomtatványt töltök-e ki, illetve hogy kérnem kell-e hogy az "EORI" illetve az európai bizottság vámügyi és vámúnius mittudoménmiére feltöltsék az adataimat.


Azaz: nekem csak egy adóazonosító kéne, és össze vagyok zavarodva mert fogalmam sincs hogy jó nyomtatványt töltök-.e ki, hogy mit kell rajta beikszelnem, hogy hogyan adjam meg az adószámomat, miközben pont hogy nincs, és hogy kapok-e adóazonosítót holnapig.

2013. jún. 2. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!