Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a különbség a forgótőke...

Mi a különbség a forgótőke (Net Working Capital, és a pénzáram (cash flow) között?

Figyelt kérdés
Nem értem a különbséget nekem ugyan annak tűnik mind a kettő.

2013. jún. 7. 10:18
 1/2 anonim válasza:

Voltaképpen igazad van, ha úgy véled, hogy mind a két meghatározás ugyanannak (de NEM ugyan annak, így külön írva!) tűnik. Az első az egy szabatosabb — könyvelősebben (angolszász könyvelősebben…) firnyákosabb — fogalmi meghatározás, míg a második az a lezserebb (yuppisan lezserebb…) megnevezés.


És most a lényeg:


A formulák definiálására és értelmezésére itt egy angol nyelvű honlap: [link]


Ott találod a pontos definíciót is, amiből kitűnik, hogy az NWC az éppen aktuális BEVÉTELEID (jövedelmed, munkabéred, munkadíjad, járandóságod, követelésed stb.) és az éppen aktuális KIADÁSAID (tartozásod, bérkiáramlásod, kifizetéseid, tőled járó visszafizetendők stb.) összességeinek KÜLÖNBÖZETE.

Ha ez nagyobb, mint nulla, akkor AZT A TŐKÉT forgathatod vissza a vállalkozásodba, vagy üzletedbe stb. (Ettől lesz az NWC Cashflow…)


Van még itt egy másik, szintén angol nyelvű, de ugyanide vonatkozó, hasznos honlap, aminek segítségével EL IS VÉGEZHETED a számítást, mindössze meg kell adnod (TUDNOD KELL), hogy mekkora az összbevételed, és az összkiadásod egy adott pillanatban:

[link]



Aztán van még egy — magyar nyelvű — honlap is, DIREKT a Cashflow fogalmával kapcsolatban:

[link]


Itt is megtalálod a — kissé lezserebb — meghatározást.


Mindennek azért te magad is utánanézhettél volna a Net-en! Nekem sem tartott tovább 5 percnél. (Legalább is az utánaböngészés...)



Üdv!

2013. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
(kiváló válasz :)
2019. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!