Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemély esetében az...

Magánszemély esetében az adószám és az adóazonosító között mi a különbség? Mit kell ilyenkor megadni?

Figyelt kérdés
van olyan dokumentum ahova adóazosító jelet kérnek, és van olyan, ahol adószámot, de nem tudom, hogy mi a kettő között a különbség.

2013. febr. 1. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként minden embernek van adóazonosító száma, ez a 8-sal kezdődő 10 számjegyű szám. Adószáma csak annak van, aki pl. nem vállalkozói igazolványhoz kötött bevétele van. Például ingatlant ad ki, és arról számlát bocsájt ki.
2013. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Magánszemélyként az adóazonosító jeledet kérik, a vállalkozásaihoz (ha van) pedig az adószámot.
2013. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
neked adóazonosítód van, a cégeknek van adószámuk
2013. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. és 3. ez nem így van.

Lehet valakinek úgy adószáma, ha nincs cége, illetve vállalkozása, ha olyan tevékenységet folytat, amihez nem kell vállalkozói.

Mint írtam ilyen pl. az ingatlan bérbeadása. 1 millió/év fölött már kötelező.

2013. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mivel nem vagyok vállalkozó, nincs cégem, nem adók ki ingatlant (béren kívül nincs egyéb bevételem) nekem csak adóazonosító jelem lehet. Ahol olyan rovat szerepel, hogy "munkavállaló adószáma" akkor oda az azonosító jelet írjam, vagy hagyjam üresen?
2013. febr. 5. 08:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a munkáltatók pongyola módon csak adószámnak hívják az adóazonosító jelet.
2013. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!