Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Volt munkáltató? Mit takar?

Volt munkáltató? Mit takar?

Figyelt kérdés

Nem pontos a név, és lehet hogy a kategória se!

Bocsánat érte, annyi lenne hogy minap kaptam egy levelet a volt munkáltatómtól:


Szia!Légyszives a héten gyere be és hozd a munkanaplódat is!Ha nem jelensz meg a héten,akkor az Apeh felé továbbitom a büntetést!Köszi!Szia!Andi


Tanuló vagyok és gyakorlati oktatáson voltam ott, mivel ösztöndijat se adtak , és még bese jelentettek az akkori apehhoz, így eljöttem onnét.

Most egy másik étteremnél vagyok tanuló (gyakorlati oktatáson)

és azok elküldték a tanulói szerződésemet, milyen következményekkel járhat én felém ez az ügy?



2013. jún. 11. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is kérdezd meg tőlük, hogy mi a fenét akarnak... A nélkül csak levegőbe lehet lövöldözni.
2013. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt írták rá hogy miféle büntetésre:


mivel még hozzánk vagytok bejelentetve a kereskedelmi ipar kamarához így nekünk kell utánatok fizetni és ha nem jöttök be továbbítom az APEH felé és visszamenőleg ti kell ki fizessétek a járadékokat

2013. jún. 11. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, ez valami kamu.


Főleg, ha te felmondtál valahol (vagy kirúgtak, mindegy) akkor nincs az az idióta cégvezető, aki fizeti utánad a járulékokat továbbra is.


De ha így is lenne akkor sincs olyan, hogy megmonom a navnak aztán majd ők... Majd ők röhögnek magukban egy jót és kész.

2013. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsi értem csak a dolgot.

Nem biztos, hogy kamu a levél...

Az biztos, hogy egy gyakorlati oktatás az iparkamarán keresztül folyik. Ők a felügyeleti szerv. Jelentésköteles a gyakorlati oktatást biztosító munkáltató feléjük. Van egypár előírás, ha nem tartják be, akkor lehet bizony büntetés. Ha az előírásokat Miattad nem tudják betartani, akkor a rájuk kiszabott büntetést háríthatják át Rád. Ami nem valószínű, de az azzal való fenyegetés legalább felállít Téged a karosszékből, hogy intézd el, ami ezzel kapcsolatban a Te dolgod lenne...:)


Ha nem hivatalos volt a dolog, akkor viszont kamu a levél...


Hogy melyik varia igaz, azt én nem tudhatom.

2013. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!