Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkából szerzett pénzt...

Diákmunkából szerzett pénzt le kell adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Napokon belül betöltöm a 16. életévemet és szeretnék egy diákszövetkezetnél munkát vállalni. Az lenne a kérdésem, hogy mielőtt jelentkeznék bármilyen állásra, szükségem van adókártyára? Illetve az esetleges jövedelmet amit szereznék ebből a nyári melóból, annak egy részét le kell adózni? Valaki tudna írni egy átfogó leírást ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm!



2013. jún. 17. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Kell biza adókártya és adóznod is kell belőle.


[link]


Egyáltalán, honnan veszed, hogy lesz melód?

2013. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Onnan veszem, hogy megpróbálok szerezni és nem itthon sírni, hogy nincs pénzem. ;)
2013. jún. 17. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:

De ebbe előbb kellett volna gondolkodni, ember. :D


Nekem van melóm, nem irigységből írtam, csak viccesnek találom... Majd írd meg, lett-e. :P

2013. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Adókártyát igényelj, az mindenképp kell.


Adózni kell, de tulajdonképpen neked adót befizetni nem kell, mert a diák szövetkezet le fogja vonni az SZJA előleget, így amit kapsz pénzt az a tied teljesen. Viszont adóbevallást ne felejtsd el megcsinálni következő év tavaszán. Erre nem nagyon fog figyelmeztetni senki, de kell csinálni.


Amúgy meg miért ne találhatnál munkát. Igaz, 16 évesen nehéz, jobb szeretik a 18-20 felettit alkalmazni. De nem lehetetlen.

2013. jún. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, kell adókártya, és adóznod is kell, a béred 16%-át fogják levonni adóba. Ha diákszövetkezeten keresztül vállalsz munkát, akkor mást nem is vonnak, csak az adót.
2013. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! Mennyibe kerül kb. ez a kártya? És mennyi idő míg megcsinálják?
2013. jún. 20. 06:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első szerintem ingyen van, én legalábbis anno tuti nem fizettem érte. Ha esetleg elhagynád, akkor már persze kell fizetni. Nem tudom mennyi idő, de ha megigényled, akkor fogsz kapni egy papírt, amin már szerepel az adószámod, úgyhogy azt elfogadják addig míg nem érkezik meg a kártya.
2013. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!