Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adóznom, ha diák...

SXeFeri kérdése:

Kell-e adóznom, ha diák vagyok és az egész éves diákmunkából befolyt pénzem 15 ezer forint lett?

Figyelt kérdés
Nagyon remélem, hogy nem, csak a NAV küldött levelet,hogy éves adóbevallást kell ugye csinálni. Bocsánat, de még nem értek ehhez, remélem nem tettem fel nagyon buta kérdést.

2013. jan. 31. 16:31
 1/5 anonim válasza:
szerintem kell
2013. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha a szerződésben szerepel, hogy a munka az egyetemi (főiskolai) tanulmányaid kiegészíti (pl szakmai gyakorlat, kooperatív képzés, stb.), akkor biztos, hogy nem kell adózni, de bevallást kell csinálni.

Diákszövetkezeti munkát nem tudom. Tavalyelőtt csináltam ilyeneket és akkor mintha nem kellett volna (ebben sem vagyok biztos), de 2012-ben változtak a jogszabályok, úh most végképp nem tudom mi van.

2013. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A diákmunka után nem kell adózni. Viszont bele kell írni az adóbevallásba.
2013. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a diákszövetkezetek levonják a bérből az adót, és neked csak bevallani kell.
2013. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Adóbevallást kell leadni és adózni is kell. Azt, hogy konkrétan adót kell-e fizetni azt csak a kapott igazolás alapján lehet eldönteni.
2013. febr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!