Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Merre induljak? 2012 Április...

Merre induljak? 2012 Április óta gyeden vagyok! A munkáltatómtól most kaptam meg a tavalyi adó előleg összesítő papírt.

Figyelt kérdés

Költözés miatt cím változásunk volt.Ez még tavaly Márciusban volt!

Személyesen és levélben is jeleztem nekik.A bér papírt a meg adott címre küldték,és küldik.Az az adó előlegről az összesítőt pedig a régi címre küldték.Ilyenkor mit tudok tenni?

Tavalyi évre utólagosan igényelhetem a családi adó kedvezményt?


2013. jún. 18. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a 2013. évre nem készült adóbevallásod?

Vagy készült, de a családi kedvezmény nem lett benne érvényesítve?

2013. jún. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól érteted,hogy nem tudtam be adni adó be vallást,mert tegnap kaptam ,meg a papírokat.
2013. jún. 18. 09:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint nem adtál be adóbevallást? Igen, igényelheted. Megcsinálod a bevallást, és beküldöd.
2013. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálod utólag a bevallást, amiben érvényesíted a családi kedvezményt is. Ha az adóhatóság mulasztási bírságot szabna ki a késés miatt, akkor valahogyan igazolnod kell tudni, hogy nem Te voltál a hunyó...


Csak halkan jegyzem meg, hogy Neked is fejben kéne tartanod ezeket a dolgokat, és ha időben nem kapod meg, amiről tudod, hogy meg kéne kapnod, akkor intézned kellene. A munkáltató igazolási kötelezettsége január 31-ig volt! Ma már június 18. van. Van közte pár hónap...:D

2013. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazad van,hogy nekem is figyelnem kellet volna.

Sajnos csak az át vételi elismervény nálam,meg a boríték amin szerepel a régi címem és a posta vissza küldte.Arról nem csináltam másolatot amiben,rá kérdeztem,hogy miért nem kaptam meg?Nekem csak aézrt értelmetlen az egész,hogy a bér papírt meg adott címre küldik,amit mindig meg kapok

2013. jún. 18. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:

A régi címmel ellátott, a posta által visszaküldött boríték is jó lehet végső esetben...

Őrizd meg!

2013. jún. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Én is gondoltam,hogy azt meg tartom.

2013. jún. 19. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!