Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » S. O. S Vissza kellett volna...

S. O. S Vissza kellett volna küldenem az apeh által kiállított egyszerűsített bevallásomat?

Figyelt kérdés
Egyszerűsített adóbevallást adtam be még februárban. Április 20-a után meg is jött az apeh által elkészített papírom. Viszont kapok vissza pénzt, akkor is vissza kellett volna küldenem? Az adatok mind jók, ezért nem küldtem vissza!
2013. jún. 19. 08:29
 1/6 anonim válasza:
Az egyszerűsített bevallást aláírva vissza kell küldeni. Csak az után érvényes.
2013. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Bocsánat, ez korábbi szabály szerint van így. Megnéztem a NAV honlapján a tájékoztatót, a 1253E jelű bevallást idén, csak akkor kell visszaküldeni, ha valamiért módosítani szeretnéd. Viszont ha nem kaptál vissza pénzt, de járna, akkor valami gond lehet. Nézd meg, hogy az első oldalon be van e jelölve, hogy a vissza igényelhető összeget visszakéred, és ha jelölve van, nézd meg hogy ugyanezen az oldalon be van e jelölve, hogy hova kéred.
2013. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen be van jelölve és az is hogy bankszámlára. Ott a bankszámla számom feltűntetve!
2013. jún. 19. 10:34
 4/6 anonim válasza:

Ha a visszaigényelhető adó sorában is megjelent az összeg, akkor viszont be kellene menni egy NAV ügyfélszolgálatra, és kérdezz rá, hogy mért nem jött meg az összeg. Elvileg 30 napon belül utalni kellene...

VAGY

Ha van ügyfélkapus hozzáférésed, akkor az adófolyószámlád le tudod kérdezni. (Azon esetleg látszik, ha ezt a túlfizetésed esetleg más adónem tartozásra átvezették)


Azonban ha ott látszik a túlfizetés, van arra NAV nyomtatvány, hogy kérd a kiutalást. Akkor be sem kell menned.

2013. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most hívtam fel az apehot, és azt mondták, hogy másfél hónap mire kiutalják. Egyébként meg nagyon sok ismerősöm nem kapta még meg:S Sőt szinte még senki:S
2013. jún. 19. 13:22
 6/6 anonim válasza:

Jójó...de már június közepe van, szóval a 1,5 hónap is bőven letelt. Én a saját bevallásom még februárban beadtam önadózóként, és jött a pénz 30 napon belül pontosan.

Mondjuk ezek szerint a várakozáson kívül nem tehetsz semmit, ha minden adat rendben...

2013. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!