Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illetékbefizetéshez értők...

Illetékbefizetéshez értők véleményét várom, vagy akinek van már vmilyen tapasztalata. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Én egy 20 éves lány vagyok, van egy testvérem. Édesapánk már 13 éve meghalt. Az édesapámnak van két testvére, akik közül már csak egy él. Tehát a 3 testvér közül csak 1. A 3 testvér örökölt egy beépítetlen területű telket(mivel apu meghalt ez a tesómra és rám öröklődik)de még egy testvér meghalt, így az utolsó élő testvér és mi örököltük meg. Na most az élő testvért a II. csoportba tették, neki így 8%-ot kell fizetni a felértékelt árból illetéknek, nekem a testvéremmel együtt pedig 21%-ot kell fizetni illetéknek fejenként mert a III. csoportba lettünk beosztva, és ezt nem értem h miért? Mikor mi az apukánkat képviseljük, sztem. Egy ügyintéző azt mondta hogy az illetékbefizetés nem úgy működik sorrendileg mint az örökösödési sorrend. Ez igaz? Bocsi h sok lett
2009. okt. 13. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ti egy fokkal távolabbi rokonok vagytok öröklés szempontjából. Nem a testvéretektől örököltetek, hanem a nagybátyátoktól. Tehát magasabb illetéket kell fizetnetek.
2009. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM A VÁLASZT, VÁROK MÉG SEGÍTSÉGET
2009. okt. 13. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Öröklés esetén más kategóriába esnek az egyenesági leszármazottak (szülő, gyermek), más kategóriába az oldalági leszármazottak (testvérek) és megint másba az oldalági leszármazottak (testvérek) leszármazottjai (gyerekei). Sajnos minél távolabbi a rokonság az örökhagyó és az örökös között, annál magasabb az illeték.
2009. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, de mi az egyik testvér(már meghalt,édesapánk) a teljes örökösei vagyunk ilyenkor testvérként számíítunk nem? Egy halottnak már nincsennek jogai, ekkor minden jogot elveszít, így sztem egy kategóriába kerültünk volna az utolsó testvérrel....és 8-8%-ot kellen fizetnünk fejenként..nem?én már teljesen összezavarodtam
2009. okt. 19. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!