Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózói többlettel mit kezdjek?...

Adózói többlettel mit kezdjek? Szerintem jogtalan is!

Figyelt kérdés

Kaptam az APEH-től levelet, elszámolást. Már tavaly is, így idén is adózói többletet állapítottak meg az szja-nál. Hogy tudok hozzájutni?

Illetve érdekes az egyenleg, mivel pontosan tudom, h miből adódik, de szerintem a kárukra tévednek. Most ilyenkor mi van?


2009. okt. 13. 20:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Olvasgattam másnál is, szóval kitöltöttem a 0917-es nyomtatványt. DE akkor sem értem a többletet. Lehetséges, hogy még 5 éven belül módosítanak?
2009. okt. 13. 20:34
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha beadod a 17-est, végeznek egy teljes körű folyószáma felülvizsgálatot: megnézik, h' minden bevallásod be van-e adva, hibátlan-e, és fel van-e rendesen könyvelve. Ha igen, akkor a túlfizetést kiutalják 30 napon belül. Ha kiderül, h' nem jogos a túlfizetés, akkor pedig kapsz egy elutasító határozatot, és a túlfizetést törlik. A kiutaláshoz való jog a túlfizetés keletkezésétől számított 5. év végén évül el, de ha jogos többletről van szó, akkor elévülési időn túl sem lehet törölni (nem úgy, mint az elévült tartozást), hanem későbbi fizetésnél beszámítják, vagy átvezetik más adónemre, ahol lesz fizetendőd. De az elévülés Téged - a kérdésed alapján - még nem érinthet, mert csak tavaly óta van többleted.
2009. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ! Akkor beadom a kérvényt, és ellenőrizzék saját magukat! Aztán, ha ugyanerre a következtetésre jutnak, meg csak utalják a pénzt!

Köszi még egyszer!

2009. okt. 14. 09:41
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Ekkora gyökérséget, ezekután egy bank azonnal kamatokat számolna de az egyszeri ember még örülhet ha visszakapja a pénzét..


Magyar jogállam...

2009. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ne is mondd! Miért nem egyértelmű, hogy utalják vissza???
2009. okt. 15. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!