Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdeklődöm postán lehet e...

Érdeklődöm postán lehet e kérni számláról másolatot? , ha esetleg elveszik, ráömlik valami stb. Iskolának kellene a számla, tehát közületi. A postás néni azt mondta, hogy nem lehet, de szerintem ez nonszensz.

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen lehet, minden számlakibocsátó köteles másolatot adni ha az eredetileg kibocsátott megsemmisült, elveszett..


Kötelező-e hiteles számlamásolat kiadása?

Számítógéppel előállított számla elvesztésének esetén az lehet a járható út, ha a számlakibocsátó adóalany a számítógép útján új példányt nyomtat ki az ügyletet kísérő eredeti számlából


de olvassa végig

[link]

2011. máj. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, lehet kérni, de ő nem köteles kiállítani...


Ugyan nem a Postától szerettem volna számlamásolatot kérni, hanem más cégtől, ezért jártam ennek most utána.


Az előttem szóló által hivatkozott fórumon is ( [link] pont azt írták, hogy a jogszabály csak a számlakiállítási kötelezettségről rendelkezik, másolat kiadásának kötelezettségéről nem.


Áfa törvénykönyve:

[link]


Én sem találtam benne, úgyhogy még egyszer a válasz:


Kérni kérhetsz másolatot, és ha normális céggel van gondod, akkor kapsz is. Ha nem kapsz, akkor még a panaszkönyvet / vásárlók könyvét kérheted, és akkor még egy esély, hogy esetleg elküldik a címedre. Hivatalos úton viszont nem tudod kötelezni a másolat kiadására.


Remélem, segít valakinek ez a leírás, ha már Gugli első a kérdés! :)

2012. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!