Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyerek után járó adókedvezmény...

Gyerek után járó adókedvezményhez kérnék segítséget? SOS!

Figyelt kérdés
Eddig egyedülállóként vettem igénybe a családi pótlékot (de volt párom mellette, aki a gyerekem apja) és én vettem igénybe az adókedvezményt is. Most viszont munkanélküli lettem és párom szeretné igénybe venni az adókedvezményt. Ehhez mi szükséges? kell hogy élettársakként legyünk valahol bejelentve? le kell e mondanom az egyedülállóknak járó családi pótlékról? (amúgy nincs közös lakcímünk de egy helyen lakunk albérletben)
2013. jún. 25. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen le kell mondani mivel nem vagy egyedülálló. Attól, hogy nem egy lakcímen laktok még nemegyedül nevelted.


Lemondtad az apa megigényli a sima családit ami 1000Ft-tal lesz kevesebb és utána ugyan úgy kaphatja az adókedvezményt ő is. Nem kell élettársnak lenni, viszont a közös lakcím ehhez már lehet kell.

2013. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen kell, hogy az igénybevevő egy lakcímen lakjon a gyerekkel. Annak jár, aki "a háztartásában gyermeket nevel"
2013. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a párod érvényesíthesse a családi kedvezményt, Neked le kell mondanod az egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékról. Attól az időponttól kezdve, hogy Te a "sima" összegű családi pótlékot kapod, a párod is igényelheti a családi kedvezményt helyetted, vagy Veled együtt.

Ehhez semmi mást nem kell tenned, csak írásban nyilatkozni arról, hogy X. Y. naptól már nem egyedülállóként neveled a gyermeked.


Nem kell közös lakcím sem az apával. A "háztartásomban" nevelem, nem egyenlő a közös lakcímmel.

Az apa a családi kedvezmény igénylő nyomtatvány kitöltésével, majd aláírásával arról is nyilatkozik, hogy a gyermeket a háztartásában neveli, tehát jogosult lenne családi pótlékra, ha Ő kérné, ez által családi kedvezményre is jogosult.


Arra figyelj, hogy azokra a hónapokra járó családi kedvezményt, amelyekre az egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékot kaptad, nem tudja helyetted a párod igénybe venni még év végén sem a családi kedvezményt!

2013. jún. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!