Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az orvostól az igazoláson...

Ha az orvostól az igazoláson az adókedvezményhez J4590 -es BNO kódot kaptam, akkor igénybe tudom-e venni az adókedvezményt?

Figyelt kérdés
súlyos asztmám van,és úgy hallottam,hogy így lehet.

2013. máj. 7. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A súlyos "fogyatékosságról" az orvos állítja ki az igazolást a kedvezmény igénybevételéhez. Ha nincs olyan betegséged, ami erre "jogosít", akkor eleve nem állít ki róla igazolást azon a bizonyos formanyomtatványon.

Egyébként a BNO a betegségek nemzetközi osztályozása. Valószínűleg a J459-es kód pont az asztmádat "jelöli".


Arra figyelj, hogy dátumok is vannak rajta, tehát, hogy végleges, vagy milyen időszakban "áll/állt" fenn a súlyos fogyatékosság! Ha nem teljes évben, akkor a kedvezmény sem jár teljes évre!

2013. máj. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
OK,KÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT,DE AZ ORVOS TERMÉSZETESEN KIÁLLÍTOTTA AZ EHHEZ SZÜKSÉGES IGAZOLÓ DOKUMENTUMOT,DE A KÉRDÉST AZÉRT TETTEM FEL,MERT EZT A BNO kódot én nem találom a súlyosan fogyatékosnak számító betegségek között-megjegyzem a tüdővel kapcsolatban egy kódot sem találok és nehogy jogosulatlanul vegyem igénybe...-monduk van egy ismerősöm,ő már évek óta igénybe veszi úgy,hogy még BNO kód sincen az igazolásán és tőle be sem kérték...-tehát nem tudom ez mitől függ???
2013. máj. 7. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdés így már nem rossz!

Tényleg nincs benne a listában, ami alapján jogosult valaki erre a kedvezményre.

J-vel csak 1 kezdődik csak J961 Idült légzési elégtelenség.

Az asztma is az, csak hát akkor nem tudom, miért más a kód.

Kérdezd inkább meg a dokit, nehogy később baj legyen belőle!


Az azért marha jó, hogy még itt is a szerencsétlen átlagpolgárnak kell eldöntenie, hogy akkor most igen, vagy nem. Pedig vannak "szakemberek", akkor meg miért nem lehet valamit úgy megcsinálni, hogy TÖK EGYÉRTELMŰ legyen, és ne Neked kelljen rendeleteket bogarászni!

2013. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ez engem is érdekelne nekem azt mondták a tüdőgondozóbahogynincs is ilyen mert megszűnt meg csak olyanok kapják akik gépenvannak az orvos aztmondta a tüdőgondozóba hogy vigyek egy kormányrendeletet erről ilyenkor mi a tehendő hova tudok fordulni?
2013. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezt én is benéztem, de az idült légzési elégtelenségnek az aszthma kiváltó oka lehet, de a kettő nem egyenlő...
2013. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!