Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Legális-e Facebookon eladva?...

Legális-e Facebookon eladva? Adózni kell-e utána?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogyha én facebook-on szeretnék eladni, nem saját dolgaimat akkor az legális-e és hogy kell-e utána adózni?? Vagyis gondolom kell csak hogy mennyi az a befolyó pénzösszeg amit meghaladva kell adózni.
2013. jún. 29. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy boltban, Facebookon vagy házalva adsz el dolgokat, ugyanazok az adózási szabályok vonatkoznak rá.
2013. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom h 600 ezer ft ig lehet eladni dolgokat NEM ÜZLETSZERŰEN.
2013. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos
2013. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 600 ezer ft os dolog nem igaz
2013. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tiszta, hogy mit adsz el, és milyen módon.


Ha a saját megunt, használd dolgaidat adod el, akkor az évi 600 ezer forint árbevételig "adómentes". Ez arra vonatkozik, ha a dolognak nincs "üzletszerű" vonatkozása.

Például: Eladod a gépkocsidat, meg abban az évben 2 tornacipőt. Ez magánszemélyes ingóságértékesítésnek számít, évi 600 ezerig adómentes.

DE: Eladod a kocsidat, majd a biciklidet, majd a szomszéd babakocsiját, majd a... stb., ez már kicsit necces dolog, az adóhatóság nem fogja elhinni, hogy nem üzletszerűen végzed, vagyis utazol arra, hogy minél több dolgot eladj haszonszerzés céljából.

Ezt már nem biztos, hogy sima ingóságértékesítésnek minősít majd, hanem inkább gazdasági tevékenységnek, és rá más adózási szabályok vonatkoznak.

Én a saját nevemben nem adogatnám el más dolgait, mert az jogilag mindenféleképpen a Te bevételed lesz, nem a "másé".

2013. júl. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!