Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmazott vagyok . Saját...

Már létezik.. kérdése:

Alkalmazott vagyok . Saját gépkocsit használok céges ügyekben. Ezt a cég a szokásos módon téríti. Ezáltal én cégautóadó megfizetésére vagyok kötelezett. Kérdésem: Kell fizetnem adót, ha a cégem nem fizet?

Figyelt kérdés
Kérdésem: Be kell e fizetnem a cégautóadót alkalmazottként,ha a cégem nem térítette meg a költségeimet?

2013. júl. 1. 08:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Szokásos mód alatt mit értesz?


Ha kiküldetési rendelvény alapján fizetnek, akkor nem kell cégautóadót fizetned utána.

Ha sima útnyilvántartást vezetsz róla, akkor van fizetési kötelezettséged, abban az esetben, ha Neked is fizetett a céged.

A céges könyvelésben lévő kifizetést egy ellenőrzés alkalmával összefuttatják Veled. Akkor van gond, ha volt céges kifizetés, de Te nem fizettél arra az időszakra cégautóadót. Ha nincs céges kifizetés egy adott időszakra, akkor arra nem is keresik Nálad a párját...

2013. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!