Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idegen nyelvből szeretnék...

Idegen nyelvből szeretnék magánórákat adni. Meg tudom ezt tenni hivatalosan anélkül, hogy vállalkozóit váltanék ki rá?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy valami 1-3 ezer forintot kell az adóhatóságnak fizetni havonta, és jogosultságot kapok "alkalmi óraadásra". Létezik ilyen? Hogy van ez? Valaki tud segíteni?

2013. júl. 8. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Már nem kell tenned hozzá semmit. Nem kell vállalkozói se, legális.


A jelenlegi kormányod engedélyezte az adómentességet, hiszen úgy is ellenőrizhetetlen és behajthatatlan.

2013. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sima "adószámos" magánszemélyként igen. Főleg, ha nem rendszeresen csinálnád, hanem alkalmanként. Ha a tb. biztosítottságod rendezett akkor meg főleg. Ez például akkor áll fenn, ha van mellette munkaviszonyod, ami által biztosított vagy társadalombiztosítás szempontjából. Ekkor elég egy kiváltott adószám a tevékenységhez.

Nem tudok olyanról, hogy havi 1-3 ezer fizetnivaló után van jogosultság.


Olyan létezik, hogy alkalmi munkavállalás, de nem hiszen, hogy a Te kategóriád ebbe tartozna bele.

2013. júl. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ez azt jelenti, hogy ha van adószámom, akkor legálisan adhatok magánórákat? Hirdethetem is magam? Természetesen magántanárként. Van erről az adómentessé tételről valamilyen rendelkezés, amire hivatkozhatok, ha megkeresnek?
2013. júl. 11. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!