Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nappali tagozatos egyetemistak...

Nappali tagozatos egyetemistaként szeretnék vállalkozóit kiváltani. Láttam, hogy másnak azt válaszoltátok: csak a váll. kivét után kell adóznia, a többi alól mentességet kap. Ezt hol lehet hivatalosan is megnézni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nekem erről sem az APEH-nél, sem az önkormányzatnál, se az egyetemen, se pedig a Kereskedelmi és Iparkamaránál nem tudták megválaszolni. Mindenki továbbküldött máshová, senki nem tudott válaszolni, hogy milyen kedvezmény jár egy diák vállalkozónak... Az ide kerülő válaszok kiktől származnak és mennyiben hitelesek? Mi a forrás?
2009. jan. 7. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Vagy félreértettél valamit vagy aki írta, nem jól fogalmazta. Nincsen kedvezmény diákoknak meg ilyesmi. Én adót tanultam meg az apeh-nál is dolgozom, ha ez megnyugtat és ez úgy működik, hogy a bevételedből levonod a kiadásokat, amit a törvény megenged és az alapján adózól az szja törvény szerint. Persze vannak kedvezmények, de ezeknek nincs köze ahhoz, hogy te diák vagy. Keresd meg a neten a 2003. évi CXII. évi törvényt és a 49/B §-t olvesd el.

Amire te gondolsz, az az, hogy a járulékokat az egyéni vállalkozó maga után fizeti, és korántsem mindegy, hogy milyen összeg után. Mivel nappali tagozatos vagy ezért a járulékokat a ténylegesen megszerzett jövedelmed után kell fizetni(,ami az úgynevezett vállalkozói kivét), nem pedig minimum a minimálbér kétszerese után. Tehát ha nincs a vállalkozásbó adott hónapba jövedelmed akkor nem kell járulékot fizetned, ha pedig van akkor azután fizetsz, ha eléri ha nem a minimálbér kétszeresét. Ez pedig az 1997. évi LXXX. törvény 31. § (4) bekezdésében van.

2009. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: Nem úgy van, hogy az egyetem kifizeti neki az alapjárulékokat, így legalább annyi kedvezménye van, hogy nem kell havi cirka 40 ezret perkálni, ha van ha nincs bevétele?
2009. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, ott volt a válaszod végén. :)
2009. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkerestem a "2003. évi CXII. törvény"-t, ahogy mondtad, abban ez áll: "egyes földművelésügyi ágazati törvények módosításáról1" Szerintem nemigen van köze hozzám a halászatnak sem, meg a területrendezéshez sem, amit lejjebb ecsetel...
2009. jan. 13. 07:31
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez a törvény, amit írtál: 1997. évi LXXX. törvény

"a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről1", legalább hasonlóról szól, de ebben sem találtam a kérdésemre választ...

2009. jan. 13. 07:33
 6/6 anonim válasza:
p légyszíí jelöljétek hasznosnak a válaszom fontos lenne...
2009. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!