Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkaviszony megszűnése után...

Munkaviszony megszűnése után meddig jár a TB?

Figyelt kérdés
Pályakezdő munkanélküli vagyok.

2013. júl. 10. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
ha pályakezdő vagy akkor hogy volt munkaviszonyod ?
2013. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ha nem tudnád az első pár évben pályakezdőnek számít az ember, de ahelyett hogy okoskodnál talán válaszolhatnál a kérdésre is
2013. júl. 10. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:
45 napig, tavaly így volt.
2013. júl. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Pályakezdő!

Nem kell senkit lehurrogni, csak feltett egy jogos kérdést. Nekem is ellentmondásos a dolog.


Nem egy-két évig vagy pályakezdő, hanem addig, amíg nem volt meg az első munkaviszonyod. Ha már volt, akár egy is, akkor már nem vagy pályakezdő. Mindezt munkajogilag értem, nem pedig a különböző támogatási formákhoz köthetően...:)


De, hogy a kérdésedre is válaszoljunk: Ha fennállt legalább 45 napig a munkaviszonyod, akkor annak megszűnését követő 45. napig jár egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség nélkül az egészségügyi ellátás. Ha rövidebb ideig állt fenn a munkaviszonyod, mint 45 nap, akkor annyi időre jár, amennyi ideig fennállt. Ha ez csak 2 nap volt, akkor 2 napig... Utána már - ha nincs újra biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyod (tipikusan munkaviszony, de lehet más is), fizetned kell magad után kötelezően az egészségügyi ellátásért cserébe havonta bizonyos járulékot az államnak.

2013. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
lehet, hogy tavaly még 45 nap volt, de én egy hónapot dolgoztam, és utána munkaügyiben azt mondták, hogy még egy hónapig vagyok biztosított...
2013. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem tavalyi "szám". Mint írtam előbb, ha kevesebb ideig állt fenn a biztosításod, akkor annyi időre jár csak tovább a "TB". Ha legalább 45 napig volt biztosításod, akkor 45 napig jár, ha csak 3 napig volt, akkor 3 napig jár!!!!!!!
2013. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

"ha pályakezdő vagy akkor hogy volt munkaviszonyod?" - Egyáltalán nem volt jogos a kérdés, a kérdezőnek van igaza, és utána még szépen félre is lett tájékoztatva. Pályakezdőnek minősül minden 25 éven aluli személy, aki még nem ér el 200 napot munkaviszonyból. Tudtommal a segéd-közmunkát nem számítják bele. Ez alapján pedig éveken keresztül pályakezdőként lehet tengődni. Ez a helyzet velem is. Rövidtávú munkaviszony után közölték ezt velem.


Válasz a kérdezőnek: a munkaviszony megszűnése után passzív jogon egyéb ügyintézésig 45 napig élhet az ingyenes orvosi ellátás.

2014. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!