Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdvözlöm! Vissza tudom-e...

Üdvözlöm! Vissza tudom-e igényelni 2011-2012-es gyerek utáni adókedvezményemet? Az ideit megkaptam. Csak most szereztem tudomást róla, hogy nekem is jár. Egy gyerekem van és az után kaptam. összeget. Ilyenkor mi a teendő? Köszönöm:Ancsa

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha te adtad be annak idején a 1153-ast, és a 1253-as bevallásokat, nem pedig munkahely készítette, akkor megpróbálhatsz rájuk egy-egy önrevíziót beadni.

Igaz, hogy egyik ismerősöm is próbálkozott ilyesmivel, elutasították azzal: ha akkor nem kérte a kedvezményeket, amikor annak az ideje volt, később már nem fogadják.

Persze olyat is hallottam, hogy a "hozzá-állásuk" megyénként változó.

Sokat nem veszítel ha próbálkozol.

2013. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nyújtsd be a önellenőrzést, mert gyermeked volt, családi pótlékot kaptál akkor természetesen jár a kedvezmény. Visszamenőlegesen is érvényesítheted.


Első hozzászóló:

Ez nem lehet, illetve lehetett de nem volt jogszerű. Ez nem régió/megye/országrész függő hogy egy törvényben leírt kedvezmény jár valakinek akkor az nem szimpátia dolga. Ha családi kedvezmény jár, akkor jár neki visszamenőleg is. Ez nem kérdés. Vagy esetleg az ismerősöd félreértett valamit, vagy az ügyintéző bocsánat de téves információt adott neki.


Ahogy az előző hozzászóló írta, önellenőrzés szükséges,

2013. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy családi kedvezmény, vagy milyen fajta kedvezmény miatt akart az a másik önrevíziózni, azt sem minősítettem, hogy volt-e joguk vagy nem ilyen indokkal elutasítani.

Csak azt írtam, amit nekem az ismerősöm mesélt. Pont.

2013. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!