Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a NAV nem ír időpontot az...

Ha a NAV nem ír időpontot az illeték és késedelmi pótlék rendezésére, akkor nem baj, ha nem kérem meg a részletfizetést, egyszerűen csak részletekben fizetek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 15. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Igen, baj.

Ennek az a módja, hogy kéred a részletfizetést ÉS ezzel egy időben, az elbírálásig, el is kezded már magadtól fizetni a részleteket.

Így 99,99%, hogy megadják a részletet, minden egyéb esetben csak nőnek a késedelmi pótlékot...

2013. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a problémám,hogy a részletfizetéshez kért adatokat egyrészt nem feltétlenül szeretném megosztani a NAVval, illetve nem mindenhol adják ki őket,pl a CIB banknál nem adtak igazolást a hitelemről,illetve a törlesztőrészletekről,azt mondták,jó a szlakivonat...

A pótlékot bevállalnám...de nem szeretném,ha letiltanák a fizetésemből..

2013. júl. 15. 08:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig fogják...

Én a helyedben akkor beadnám a kérelmet a meglévő igazolásokkal, és kész. De valamit beadnék.

Illetve ez a "nem feltétlenül szeretném megosztani" nagy baromság, mivel úgyis mindent tudnak.

2013. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az illeték megfizetésére van határidő. Rendelkező részt olvasd csak el, a jogerőssé válás napja. Elvileg ha nem rendezed, akkor végre is hajthatják. A törlesztő részlet igazolására én is csak úgy tudtam rávenni a bankot, hogy beszéltem az ügyintézővel, és mivel tudják milyenek, az ügyintéző hölgy beszélte meg a bankos csávóval, hogy mi is kéne. Kettő perc alatt volt igazolás, de ehhez előbb be kell adni a kérelmet.
2013. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!