Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kedves könyvelők, segítség...

Kedves könyvelők, segítség kellene?

Figyelt kérdés

Elutazott a könyvelőm és nem tudom megoldani az alábbit a cégmenél:


Kaptam az agrárkamarától egy levelet, hogy tagdíjat kell fizetnem, amelynek alapja a 2012. év nettó árbevétele.

A záró főkönyvben megtaláltam, hogy mennyi az értékesítés árbevétele, (9. fejezet) , de gondolom ebből lejön a az áru beszerzési értéke, és egyéb költségek, kiadások (tekintve, hogy ez egy kereskedlmi cég, tehát megveszem az árut majd eladom, vagyis az árbevétel bár nagyon nagy, de előtte ki kell fizetnem az általam megvett árut, ami szintén nagy költségű, és szállíttatom is).


A főkönyvi kivonat melyik sorában lévő számot valljam akkor be a tagdíj alapjának?

Vagy magyarán a 9. értékesítés árbevétele és bevételek" összegből miket vonjak ki?

Vagy itt van ez, hogy "5-9 számlaosztályok összesen" ez a cég nyeresége. Ezt valljam be?


Köszönöm előre is a segítséget. A könyvelőm nem válaszol, kérlek azt ne javasoljátok, hogy várjam meg őt stb, mert esélytelen, mire hazaér, lejár a határidő.


köszi előre is


2013. júl. 15. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jön le a beszerzési érték, mert nem nyereség, hanem árbevétel alapján kell besorolni magad és fizetni.

"Gazdálkodó szervezet esetében


Értékesítés nettó árbevétele: a szerződés szerinti teljesítés időszakában az üzleti évben értékesített vásárolt és saját termelésű készletek, valamint a teljesített szolgáltatások árkiegészítéssel és felárral növelt, engedményekkel csökkentett - általános forgalmi adót nem tartalmazó - ellenértéke.


Az árbevétel helye a számlakeret-tükörben:


91-92. Belföldi értékesítés árbevétele

93-94. Exportértékesítés árbevétele

95. Fogyasztási adó


Az árbevétel helye az eredmény-kimutatásban:


01. Belföldi értékesítés nettó árbevétele

02. Exportértékesítés nettó árbevétele

I. Értékesítés nettó árbevétele

A. Üzemi (üzleti) tevékenység eredménye"

[link]

2013. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sandol ***** válasza:
Csatlakozom!Az előző nagyon jól megfogalmazta. Ha nettó árbevételt kér, akkor az a 91-esek.
2013. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sandol ***** válasza:
Bocs, nem 91-es, hanem 9-es.
2013. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

amúgy elég hülyeség, mert ha valaki szolgáltat, akkor a 100 forint amit kap, arra nem sok költésge van.

De én kereskedek vagyis bár kapok 100 forintot a partnertől, de abból 90-ért megveszem azt az árut, amit eladok 100-ért, tehát csak 10 ft marad a zsebemben... és mégis ugyanolyan sokat kell kifizetnem most, mint aki szolgáltat és a 100 ftjára max csak kis alapanyag költség stb van.

2013. júl. 16. 10:41
 5/10 Sandol ***** válasza:
Ez valóban igaz! De ezt kompenzálják az áfával gondolj bele. Te a bevétwled áfájával szembe tudod állítani a beszerzések áfáját, de egy szolgáltató nem tud sok költséget szembe állítani, így sokkal több áfát fizet.
2013. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen igaz.

Lehet, hogy amit te eladsz 100 forintért, azt 50 forintért vetted. Viszont az, aki szolgáltat, a 100 forintjára mondjuk 10 forint anyagköltsége van,de 70 forint víz, áram, gáz, munkabér és járulékai.

Így te 100 forintból megkapsz 50-et, ő meg 20-at.

A helyi adónál pedig kimondottan rosszul járnak a szolgáltatással foglalkozók, mert ott csak az ELÁBÉ írható le (most már az sem 100 %-ban), az egyéb költségek nem. Így a fenti példánál maradva a 100 forint bevételből te 50 forint után adózol, a szolgáltató pedig 90 forint után.

2013. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hah, ha én duplájáért tudnám eladni, amit vettem...:)

Örülök, ha 10-15 % árrésem van

összekeversz a multikkal

:D

2013. júl. 16. 22:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem keverlek össze.

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem minden szolgáltatóra igaz, amit írtál.

Magas áron és kis költséggel szolgáltathat az olyan aki abban a szektorban "multi", vagy nagy név.

De egy kis szolgáltató könnyen lehet, hogy még annyira sem nyereséges, mint egy kis üzlet.

Nem látsz bele a másik oldalba: lehet, hogy ő per pillanat magasabb árréssel dolgozik, de ehhez már be kellett fektetnie egy komolyabb összeget, netán kölcsönből, aminek a kamatai is szépek.

De a példámból is csak a magadra vonatkozó részt vetted észre, a másik rész fölött nemes egyszerűséggel átsiklottál.

Épp olyan, mint amikor azt mondják a kisboltodra, hogy milyen drága vagy, duplája a multiknak, halálra keresed magad; közben meg nem látják, hogy te jóval drágábban szerzed be az árut, magasabbak a járulékos költségeid 1 termékre viszonyítva.

Nem azon kellene háborognod, hogy a szolgáltatóknak esetleg magasabb nyereséggel kell annyit fizetniük, mint neked, hanem azon, hogy rád terheltek egy újabb kötelező sarcot, amiért igazából nem kapsz semmit.

2013. júl. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
2013. júl. 18. 14:25
 10/10 A kérdező kommentje:

neked úgy tűnt, hogy háborgok? Csak filóztam némi humorral.

Meg most néztem, hogy ez idén kb a harmadik ilyen-olyan tagdíj, felügyeleti díj, regisztrálási díj, hozzájárulás stb lesz, amit fizetek. Jobb lenne egy olyan megoldás, hogy nesze, ezt itt fizesd be és benne van minden ilyen dirib-darab marhaság.

2013. júl. 18. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!