Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felmondási idő alatt lehet...

Felmondási idő alatt lehet másik céggel megkötni a munkaszerződést?

Figyelt kérdés
Ha fel vagyok mentve a munka alól köthetek az új cégemmel munkaszerződést attól független hogy a régi majd csak később szűnik meg?

2013. júl. 18. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
egyidőben két teljes munkaidős munkahelyed nem lehet
2013. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha felmondási idő alatt végig fel vagyok mentve,nem dolgozok és igazolni is tudom???
2013. júl. 18. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
de munkaviszonyban vagy
2013. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, köthetsz, és járhatsz is oda dolgozni. Semmi nem tiltja, ezt hívják többes jogviszonynak. Ismeri az adótörvény és a tb. törvény is. Egyszerre lehet 2 helyen is akár napi 8 órás munkaviszonyod is, még akkor is, ha éppen nem a felmentési idődet töltöd.


DE! A Munka törvénykönyve előírja, hogy a további jogviszonyokat a dolgozó köteles bejelenteni a foglalkoztatóinál. Ha nem teszi meg, akár fel is mondhatnak neki ezzel az indokkal (Nálad gondolom ez nem veszélyforrás..:))

Nem kell részletezni, hogy kinél, mennyiért, stb. csak be kell jelenteni, hogy van másik jogviszonyod is, és kész.

Sokan nem teszik meg, addig nem gond, amíg ki nem derül.

2013. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!