Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy levelet a NAV-tól,...

Kim Bo Mao kérdése:

Kaptam egy levelet a NAV-tól, hogy igazoljam a 2010-2011-es béremet, hogy hol, mennyit, mennyiért, mit dolgoztam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akkor nem csináltam adóbevallást, mert úgy tudtam, hogy csak akkor kell, ha meghaladja a minimálbért, én meg havonta jó ha 20 ezret kerestem, és az se volt állandó.

5 napon belül vissza kell küldenem kitöltve, különben 200 ezerre is megbüntethetnek. :S



2013. júl. 27. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Azt szokták mondani hogy a tudatlanság nem ment fel a büntetés alól. Nem tudom hol hallottad hogy nem kell adóbevallást készíteni, mert ez nem így van. HA nincs semmi bevételed akkor is kell 0 forintos adóbevallást készíteni. Ahogy írod neked volt minimális jövedelmed. Azt mind le kellett volna írni. Van 5 napod hogy megírd..
2013. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Az nem elég kifogásnak, hogy mit hittél. Gyorsan küldd be a papírt amit a munkaadótól kaptál (valamit csak kellett hogy adjanak), és akkor valószínűleg nem büntetnek. Örülj neki, hogy nem egyből büntit kaptál.
2013. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Dehát nem kaptam semmilyen papírt, nem is emlékszem, hogy mit dolgoztam, arra főleg nem h pl.: kik voltak a munkatársaim... felvettem a kapcsolatot a szövetkezettel, de még nem válaszoltak...
2013. júl. 27. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamit kellett hogy kapjál. Amikor kiléptél akkor is kellett hogy kapj valami kilépő papírt, amin rajta van hogy mennyi ideig dolgoztál. Ne mond hogy dolgoztál, kerestél X. összeget,de nincs sehol sem rögzítve.. A NAV megkapta a cégtől a papírokat , ezért tudják hogy te nem küldtél, és a te adóbevallásod lenne az amivel egyeztetni tudják a cég papírjaival..
2013. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!