Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pontosan melyik oldalon tudok...

Pontosan melyik oldalon tudok utána olvasni, milyen adózási törvények vonatkoznak rám?

Figyelt kérdés

Zumba órákat szeretnék tartani, heti 1-2 alkalommal, 18 éves vagyok, nappali tagozatos diák.


Hallottam valami olyasmiről, hogy elég évente bejelentenem az összeget és abból adózni.

Olyant is olvastam, hogy csak a bevétel 90%át tekintik jövedelemnek, és azután kell adózni. De ezt pontosan nem értem.


A NAV oldalait olvastam már, de nem értettem mindent teljesen tisztán.


Köszi a segítséget!



2013. júl. 27. 13:40
 1/4 Linkoln ***** válasza:
37%

Szia!

Magánszemély pénzért órákat nem tarthat sajnos.

Adószámos egyéni vállalkozónak kellene lenned hogy törvényesen adhass órát, majd tevékenységi körnek felvenni azt amivel adhatsz ilyen jellegű órát. (Lehet hogy végzettséghez kötött, bár kétlem)

Mint egyéni vállalkozó számtalan jogszabály vonatkozik rád.

Ami téged érint, nagyjából:

Adózási forma választás. (2 jöhet szóba:

1. Ha úgy véled kicsi lesz a jövedelmed: SULI MELLETT (Ugyan is így nem kell fizetned magad után a járulékjaid! Azaz nincs fix havi 30 000ft költséged..) klasszikus adózási formában adóznod kell a profitod után. Az lehet igen a 90%-os amit írtál (Azthiszem..) 10% szja. Majd a költségekkel levont jövedelmed maradék összege után 14% eho, és 16% osztalék alapú SZJA.

Ez mellé a helyi önkormányzatnál a vállalkozásod telephelyéül választod a házad.. Vagy mást, és ez után IPA azaz ipar űzési adót fizetsz. (Évi kb 50 000ft, vagy kevesebb. Önkormányzatfüggő!)

Könyvelned kell az órákat, a jövedelmet, költséget stb. Erre kell egy könyvelő. +5ezer ft havonta kb..


Összegezve:

diákként, klasszikusan adózva, csak a profitod után fizetsz adót (10%+a maradék (90%) 30%-a azaz az össz 27%-a) (egyszerűbben: 10%+27%=37% adó)

+IPA= kb 50 000ft egy évre

+Könyvelés!


Amit hallottaál, erre a tevékenységre nem rávetíthető.

Ha a szomszédnak végzel ház körüli munkát arra igen.. De ezek speciális esetek, jogszabályban megjelölve.

Ha pedig ingóságokat értékesítesz az is más.

Alkalmi tevékenység is más. De ez rendszeres, üzletszerű tevékenység! Erre nincs mentség.

2013. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne vállalkozói igazolványt válts ki, hanem csak adószámot kérj = adószámos magánszemélyként esetenként órát adhatsz. Amikor megkaptad az adószámot, (persze azt is annak rendje-módja szerint be kell a nav-nak jelenteni) annak birtokában már tudsz vásárolni egy számlatömböt.


A bevételed (amit a számlatömbbe bevéstél) 90 %-a után számolod a jövedelemadót (SZJA bevallás meghatározott sorában, a 10 % állam által elismert költségrész) + ugyanezen bevallás meghatározott oldalán az EHO-kötelezettség. Ekkor nem kell a könyvelés!


Választhatod a tételes költségelszámolást is, ha számlával igazolni tudod, hogy a felmerült költséged több, mint a bevétel 10 %-a, ez esetben célszerű könyvelőtől segítséget kérni, vagy legalábbis az összegyűjtött kiadási és bevételi számlák csatolásával megkérni, hogy készítse el év végén a bevallást. Ennyit még anyagilag ki lehet bírni.

2013. júl. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Linkoln ***** válasza:
55%
A 2. válaszoló hozzáértő könyvelő. Ellenben velem, aki két hete még azt se tudta hogy mi az hogy SZJA.. :D Rá halgass.
2013. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2013. júl. 29. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!