Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kivel köthetnek megbízási...

Kivel köthetnek megbízási szerződést?

Figyelt kérdés
Diák vagyok, egy pályázaton nyertem 50ezer Ft-ot, de azt írták, h ezt megbízási díj vagy számla ellenében fizetik ki. Én nem vagyok vállalkozó vagy ilyesmi, attól még valahogy kifizethetik nekem a nyereményt?
2013. júl. 27. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, hogy milyen dologról van szó, de gondolom, valamit el kell végezned hozzá, hogy a pályázati pénzhez juss.

Ahhoz, hogy megbízási díj formájában juthass ehhez az összeghez, megbízási szerződést kell kötni azzal, aki ezt kifizetné Neked. A szerződés alapján már fizethetnek Neked számla nélkül is.

Vagy a másik varia, hogy számlát adsz nekik az elvégzett munkád áráról. Számlát akkor tudsz kiállítani, ha van a végzendő tevékenységedre külön kiváltott adószámod. Ezt az adószámot az adóhatóságtól kell igényelni, amelynek birtokában a nyomtatványboltban tudsz számlatömböt vásárolni, és számlát kiállítani annak, aki kér Tőled az elvégzett munkádért.


Mind a két eset önálló tevékenységből származó jövedelemnek számít, és van egy-két más vonzata is. Például adóelőleg-fizetési kötelezettség negyedévente, ha a kapott összeg nem kifizetőtől, hanem magánszemélytől származna.


Nagyon dióhéjban írtam a dologról...

2013. júl. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

... és nem írtam arra választ, hogy "Kivel köthetnek megbízási szerződést"?

Tulajdonképpen bárkivel, aki jog- és cselekvőképes (például nagykorú, vagy kiskorú ugyan, de a "gyámja" is ellenjegyzi a szerződést).

2013. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


ez egy művészeti pályázat, küldtem nekik terveket és azokkal nyertem a pénzt.

2013. júl. 29. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!