Megbüntethet az apeh?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy levelet hogy jelenjek meg x napon! Felhívtam őket és kérdeztem mi ez! (előzmények rokkant nyugdíjas kapok és saját jogon árva ellátást van két gyerekem akik kiskorúak csp és gyest is kapok nem egyedül élek a párom minimálbéres(3 éve)

Van közös megtakarított pénzünk ezt együtt gyűjtögettük össze és külön nekem is van pénzem ezt 9 év alatt gyüjtöttem össze! Vettünk tavaly egy 3 szobás lakást is azt együtt a párommal

Most mi ez?



2013. júl. 30. 00:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy ez nem mellék keresletből vagy fekete munkából származó jövedelem hanem megtakarítás ami megmaradt azt félre tettük
2013. júl. 30. 00:30
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan mi a kérdés?

'saját jogon árva ellátást "

Az árvaságit nem a gyereke miatt kapod? Mert ha van két gyereked, meg rokonat nyugdíjas is vagy, akkor te már nem nagyon lehetsz árva?

2013. júl. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez bonyorult!

A kérdés az hogy ha van megtakarított pénzünk és pénzem amit 9 éve gyüjtögettem össze ( nem mellék és fekete munkából!!!) Hanem sporolásból (mert régen a párom aránylag jól keresett és akkor nem voltak gyerekek aztán később is tudtunk félre tenni (mert nem költöttünk csak rezsire és kajára) ( szüleink sokat segítenek a kajában a ruházkodásban stb.

Tehát a kérdés az hogy megbüntethet-e az apeh mert van egy 3 szobás lakásunk és megtakarított pénzünk (nincs telek nincs kocsi nincs külföldi nyaralás drága telefon számítógép stb)

2013. júl. 30. 00:58
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem.
2013. júl. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

De akkor miért hívtak be azt mondták vigyek minden papíromat ez jelenthet valamit? Eddig évek óta nem volt semmi csak papírt küldtek hogy mit von le a nyufi viszont hogy 2012-ben eladtunk és vettünk lakást azt nem vallottam be.(ráfizetéssel tartalékból kellett kiegészíteni egy részét)

2013. júl. 30. 01:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt kétszer.


Egyik alkalommal elrontottam valamit, rossz sorba írtam, kijavíttatták, aláíratták, ennyi.


Másik alkalommal nagyobb összeget igényeltem vissza, bekérettek az összes papírral, fél óra alatt átnézték, megállapították hogy jogos, megírták a jegyzőkönyvet és mondták, hogy intézkednek a visszautalásról.


Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Vagy elrontottál valamit a bevallásban és javíttatják, vagy ellenőriznek.

2013. júl. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"2012-ben eladtunk és vettünk lakást azt nem vallottam be."


Az eladott lakást mikor vettétek? Mert ha 5 évvel régebben, akkor nem is kellett feltüntetni, ha 5 évnél korábban, akkor be kellett volna írni a vásárlásra fordított összeggel csökkentve. - szóval lehet, hogy bevallani be kellett volna, de adót nem kell utána fizetni.

2013. júl. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
az eladott alást 2006-ban vettük és félszocpolt is vettünk fel( 1 gyermekre)
2013. júl. 30. 01:21
 9/14 A kérdező kommentje:

6-os nincs mit bevallanom mivel nincs munkaviszonyom! ( rokkant nyugdíj és csp meg gyes ( jelenleg)

2010-2012-es papírokra kiváncsiak

Tudom hogy nem kell a legrosszabbra gondolnom de azért megijedtem!

2013. júl. 30. 01:24
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Akkor nyugi, átnézik és kész. Lehet, hogy csak szúrópróbaként te akadtál fenn...


Nem nagyon szoktak büntetést osztogatni, ismerősi körben voltak már hibák, kisebb mulasztások, de még büntetést nem kaptak, csak felszólítást, hogy pótolják ezt vagy azt, különben ennyi meg annyi lehet a büntetés.

2013. júl. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!