Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az esélye hogy megbünte...

Mennyi az esélye hogy megbünteti a nav a feketén dolgozó bébiszittert?

Figyelt kérdés

Szóval az eset egy ismerősömmel történt bébiszitterként dolgozott családoknál és saját otthonában állítólag!!!!

Egy jóakarója megfenyegedte és feljelentette a Navnál bizonyítékként képek meg a hirdetések küldött a Navnak

Ez a jóakarója mellesleg óvónő ?? aki fent van az óvónők.hu- n több néven is ( Borika mami Ritus Ilus hazudosvagyok pénteki stb néven) Érdmes megnézni

Mennyi az esélye arra hogy behívják és ellenőrzik? ( nem minden nap dolgozik akkor is max 4 órában)



2013. júl. 30. 01:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%

szerintem ez piti ügy és a Nav nem foglalkozik vele!

Még a honlapot nem néztem meg de megfogom nézni

Szemét ember aki ilyet tesz!

2013. júl. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Azért ez piti ügy is, elképzelhető egy ellenőrzés, de ha nyár van/le vannak terhelve/nagyobb halakat ellenőriznek, akkor lehet, hogy megússza.

Feljelentgetős nép a magyar, lehet, hogy rá se kerül a sor...


Amúgy hasonló, de nem bébiszitteres történetet hallottam a napokban, csak épp külföldről. Na ott is magyar fenyeget magyart..

2013. júl. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Elképzelhető, hogy a NAV megkeresi. Sajnos sok a szemét, irigy ember,akinek a másik feljelentése örömet okoz.
2013. júl. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

A 2010. évi XC. törvény a Magyar Közlöny 132. számában jelent meg. A módosítás szerint nem eredményez adókötelezettséget a természetes személyek közötti háztartási munkára létesített jogviszony. Ilyen tevékenységek: a takarítás, főzés, vasalás, gyermekek felügyelete, házi tanítása, otthoni gondozás és ápolás, házvezetés, kertgondozás. Az adó és járulékmentességnek feltétele, hogy a fenti munka egyik félnek sem üzletszerű tevékenysége, azaz, - a háztartási alkalmazott nem lehet ilyen tevékenységet gyakorló egyéni vállalkozó, egyéni cég, vagy társas vállalkozás tagja és munkavállalója, - a háztartási alkalmazottat foglalkoztató mástól ezen szolgáltatás kapcsán nem részesülhet juttatásban és nem szolgálhatja a foglalkoztató vagy közeli hozzátartozója üzletszerű tevékenységét, illetve a foglalkoztató a foglalkoztatást megelőzően havonta eleget tesz bejelentési és regisztrációs díjfizetési kötelezettségének.



Vagyis ez alapján a bébiszittert nincs miért megbüntetni...

2013. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Feketén dolgozni akaró bébiszitter:


[link]

2013. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez akkor lenne háztartási munka, ha a családok a bébiszittelés ELŐTT bejelentették volna a NAV felé háztartási munkásként.

Ha nem tettek előzetes bejelentést, akkor feketemunka.

Maga a hirdetés nem bizonyíték arra, hogy dolgozott is.

A közhiedelemmel ellentétben a NAV a névtelen feljelentések alapján is ellenőriz.

Más kérdés, hogy hogy tudja bizonyítani, hogy pénzért bébiszitterkedett.

2013. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

# 6


A munkavállalónak semmi köze hozzá, hogy őt bejelentették-e vagy sem. Ezért ő nem büntethető, hogyha a munkaadó ráutaló magatartással alkalmazta. (tudom, mert januárban nyertem meg a saját munkaadómmal szemben így egy jogi ügyet....)

2013. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Linkoln ***** válasza:

Hát, nem nagy az esélye.

De, én kivételesen nem ítélem el a bejelentőt sem. Ne dolgozzon feketén..

De elég piti ügy...

Millió fekete munkás van, nagyobb szálkát nem talált a szemében? :D

2013. júl. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Jaja gyalázatos hogy ilyen a magyar nép! Pláne hogy ha ezt egy ÓVODAPEDAGÓGUS TESZI A HONLAP SEM LEHET VALAMI SZINVONALAS GONDOLOM OTT IS GYALÁZKODNAK KRITIZÁLJÁK AZT AKINEK MÁS A VÉLEMÉNYE VAGY MEGALÁZZÁK UNDORÍTÓ SZERINTETEK?
2013. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
57%

Egyetértek veled az ilyen ember bunkó és aljas de vissza az eredeti kérdéshez szerintem is piti ügy!

A fekete munkáról pedig annyit hogy nem lenne annyi fekete munka ha lennének munkahelyek és az emberek normális fizetést kapnának!!

2013. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!