Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka után nem írtam...

Diákmunka után nem írtam adóbevallást, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még olyan 3 éve nyáron dolgoztam diákszövetkezeten keresztül diákmunkában. Ez adómentes munka volt és abban az évben ezen kívül csak ösztöndíjam volt, ami szintén adómentes, tehát adóköteles bevételre nem tettem szert az évben.

Épp ezért azt hittem, nem is kell semmiféle adóbevallást tennem.

Most szembesültem vele, hogy tévedtem, a diákszövetkezeten keresztül végzett diákmunkáról írni kell adóbevallást, hiába adómentes. Némileg nonszensznek érzem, hogy adóbevallást kell írnom arról, hogy nem fizetek semmilyen adót, de nem is ez a kérdésem lényege.

A lényeg az, hogy 3 éve történt ez és nem tudom, mitévő legyek.

Jelezzem most a NAV felé a dolgot és pótoljam a bevallást? Esetleg hagyjam a fenébe, úgyse lesz belőle semmi?

Egyáltalán milyen büntetést róhatnak ki akkor, ha 0 forintnyi adóteherrel rendelkező jövedelmet nem vallottam be?

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. júl. 31. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A diákmunka nem adómentes, 3 éve sem volt az, csak akkor még volt adójóváírás és az fedezte a számított adód, ezért nem kellett adóznod a jövedelmedből.

Az elévülési ideje az adóbevallás be nem nyújtásának a jövedelemszerzést követő 5. év vége; azaz a 2010-es évben szerzett jövedelemnél 2015. december 31.

Most

vagy megcsinálod most az adóbevallásod arról az évről és beadod

vagy rizikózol, hogy hátha nem veszik észre.

Első esetben nagy valószínűséggel nem büntetnek meg, mivel nem keletkezett befizetendő adód.

A második esetben valószínűleg először csak felszólítanak a pótlásra, nem büntetnek rögtön.

Persze ez attól függ, hogy milyen ügyintézőhöz kerülsz, és mennyire kell a pénz az államkasszába.

2013. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elnézést, sietve írtam, valóban az a helyzet, amit mondasz, szóval a lényeg, hogy nincs adótartozásom a diákmunka kapcsán.

Megnéztem közben, 2009-ben volt ez a munka, de akkor is van még hátra másfél év az elévülésig.

Szerintem pótolom a dolgot, úgy kisebb esélyt látok a büntetésre.

Köszönöm a segítséget!

2013. júl. 31. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!