Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkahelyet váltok, minél...

Munkahelyet váltok, minél gyorsabban. Jogilag a hivatalos felmondás befejezte előtt szerződhetek-e az új helyen?

Figyelt kérdés

Amiben a segítségetek kérem a következő helyzet:

1 éve dolgozok X cégnél. Tegnap elküldtem önéletrajzom Y cégnek, ma elbeszélgettünk, megegyeztünk a fizetésben és azonnal kezdhetek.


Ezután szóltam X cégnek hogy többé nem akarok ott dolgozni. Azt a választ kaptam, hogy amint lesz ember a helyembe, X cégnél okés a helyzet és elengednek.

Namost én minél előbb akarok kezdeni az új (Y) cégnél.


A kérdésem, hogy jogilag mikor szerződhetek az új hellyel és mikor kezdhetek ott dolgozni? Minek kell teljesülnie hozzá?


Hétfőn már kezdhetnék és szerződhetnék is. De ha a régi helyen még tökölnek a felmondásommal, akkor is szerződhetek ilyen korai dátummal, vagy ezt megszívom a jövőben?

Egyáltlán, mi az ide vonatkozó joggyakorlat és milyen veszélynek vagyok kitéve?


Köszi szépen a válaszokat!


2013. aug. 2. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

X cégnél hivatalosan beadod a felmondásodat, ekkor 30 nap felmondási időd van még, ezalatt kiveheted az időarányosan megmaradt szabadságodat (nem kötelező), illetve a cég dönthet úgy, hogy eltekint a munkavégzéstől. Ez az idő azért is van, hogy szerezzenek helyetted valakit.


A felmondási idő utolsó napja utáni nap lehet az első munkanapod az új cégnél, tehát szerződhetsz már előtte is.


Olyan jogilag nincs, hogy nem "engednek" el.

2013. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A felmondási idő utolsó napja utáni nap lehet az első munkanapod az új cégnél, tehát szerződhetsz már előtte is."


Ez nem teljesen fedi a valóságot.


Bármikor szerződhetsz az új cégnél, és bármikor kezdhetsz ott, ha el tudod látni a munkád. Akár teljes munkaidőben, tehát napi 8 órában is.


Alap esetben még felmondani sem kell hozzá. Egy embernek egyszerre több munkaviszonya is lehet, akár 3 is, ha el tudja mindegyiket látni. Hogy a lavirozást a munkahelyek között hogyan oldja meg, az már az Ő dolga.

Ezt hívják többes jogviszonynak, és ismeri mind az "TB" törvény, mind a Munka Törvénykönyve.


Benyújtod a felmondásod (ha már menni akarsz), felmondási időd 30 nap lesz. Ha a munkádra igényt tart a céged, akkor kötelezhet ez idő alatt a munkára. Vagy szabadságot kapsz és akkor tudsz dolgozni a másik helyen. Vagy ideiglenesen erre a 30 napra az új helyen olyan munkaidő-beosztást kérsz (ha van rá mód), amely nem ütközik a régi cégednél végzendő munkád idejével. Egyik délelőttös, másik délutános...:)

Ezek csak példák, de jogilag teljesen megalapozottak.


Veszélye? Hogy elfáradsz.


DE, azt nem árt tudni, hogy minden további jogviszonyt köteles a dolgozó tudatni a munkáltatóival. Csak annyit, hogy máshol is van munkaviszonyod, mást nem vagy köteles az orrukra kötni.

2013. aug. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!