Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyes után ha a felajánlott...

Gyes után ha a felajánlott munka kissebb képzettséget igénylő mint ami az enyém és a tapasztalatom is jóval több és elutasítom, fel kell mondjon nekem a munkaadó ha nem tud magasabb poziciót adni?

Figyelt kérdés
10 évnyi szakmai tapasztalat,regisztrált mérlegképes könyvelőként olyan könyvelői feladatokat akar adni amihez elég közgazdasági szakközép és gyakorlat is.Én elutasítom,mert szeretném ha Ö mondana fel.Tudom a felajánlott munkakör csak egy mondvacsinált egyébként is,csak nem akar nekem felmondani bele akar kényszeríteni hogy én mondjak fel.Mit tehetek még?Ötletek?

2013. jún. 25. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hátha te utasítod vissza a munkát akkor te mondasz fel, hisz nem fogadod el az állást.
2013. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vállald el, mert manapság szinte lehetetlen elhelyezkedni!!! Főleg kisgyerekkel.
2013. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te nem fogadod el a pozíciót, akkor azzal te mondasz fel. Fogadd el, és közben keress másik munkát. Ha nem akar elküldeni, hogy ne kelljen végkielégítést fizessen, akkor nem is fog.
2013. jún. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy köteles elfogadni a munkát, viszont ideiglenesen más munkakörben is foglalkoztathat, természetesen a "megszokott" bérrel. Ennek pontos időszakát hirtelen nem tudom. De ehhez nem kell szerződést módosítani! Amit Neked ajánl, ahhoz viszont kellene. Nem vagy köteles elfogadni. Ha Ő nem tud a szerződésednek megfelelő munkát bizosítani, akkor kénytelen felmondani Neked.

Nem Neked kell felmondanod, hanem Ő kényszerül rá, ellenkező esetben fizeti az "otthonlétedet", mivel arra az esetre is jár bérezés, ha nem tud a munkáltató munkával ellátni. Ilyet ugye senki nem akar fizetni, így felmond a munkavállalónak. Csak türelem, majd belátja, hogy más megoldás nincs a részéről.

2013. jún. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 WÁgnes válasza:
28%
Szia, nem kell elfogadnod, s neki kell felmondania!!! Van egy anyuka, aki ingyen ad ilyen ügyekben munkajogi tanácsot, írj neki a blogján, dolgozó mami néven keresd meg a neten! Én is őt kérdeztem meg, mikor velem akart a cégem kitolni...
2013. jún. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van másik munkám ahol szivesen alkalmaznak majd 8 órában.Már 1 éve itt dolgozom,de szeretném ha kifizetnék ami jár mivel megszünt a régi hely.
2013. jún. 26. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!