Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen SZEMÉLYES adatokat...

Milyen SZEMÉLYES adatokat kérhetek el a Vendégtől, ha szállást foglal a Vendégházamban? Milyen adat lekérése sérti meg a személyiségi jogot?

Figyelt kérdés
Falusi turizmus keretében Vendégházat üzemeltetek, minden esetben számlát adok. A Vendégek általában Üdülési csekkel fizetnek, az én kötelességem az Idegenforgalmi adó megfizetése és befizetése is. Bizonytalan vagyok, kérem, hogy aki tud segítsen!
2009. okt. 25. 11:59
 1/5 anonim válasza:
név, születés helye-ideje, lakcím, szem.ig.szám, általában ezek vannak! mire gondolsz, ami sértené a személyiségi jogot?
2009. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagy adatkezelő, így te nem kezelhetsz adatot. A szállásfoglalás érdekében az alábbi adatokra van szükséged:

A megszálló vendég neve és születési ideje. Ugyanis ez alapján tudod befoglalni a szobát és eldönteni az IFA-fizetési kötelezettséget.

Ezen túlmenően ha a vendég biztosítékot nem fizet, illetve utólagosan rendezi a szállás költségét, saját érdekedben - a szolgáltatási szerződés részeként - jogosult vagy elkérni a lakcímadatokat és a születési helyet. Ezen túlmenően további adatra nincs szükséged ahhoz, hogy jogot érvényesíthess. Tehát minden további adat (pl. anyja neve, munkahelyi adatok stb.) már olyan szenzitív adat a te szempontodból, amelyet indokolatlanul kérnél.

A szerződés teljesítését követően pedig ezen adatok tárolását meg kell szüntetned. (Illetve a számlán, szerződésen lévőket nem tárolhatod más helyen.)

2009. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ. Én sem kértem több személyes adatot és volt aki megjegyezte. Abban bizonytalanodtam el, hogy a személyiigazolvány vagy útlevél számát elkérhetem-e.
2009. okt. 25. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi szükséged a személyi igazolvány számára, és az útlevél számára? Ezekkel az adatokkal nem sokra mész.


Ha nem akar elégséges mértékű adatot szolgáltatni a szerződés "biztosítékául", akkor előre fizessen és adjon kauciót, akkor nem fogsz "kérdezősködni".

2009. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de lenne még egy kérdésem:

Amikor a Vendég megérkezik ki kell töltetnem vele egy "adatlapot" (minden egyes vendégről külön-külön). Milyen adatot kérhetek tőle? Mert amit az Önkormányzat előírt (egy 1000 éves Vendégkönyv) az már biztosan elavult.

2009. okt. 27. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!