Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha regisztrált munkanélküli...

Ha regisztrált munkanélküli vagyok, magam után kell tb-t fizetnem? SOS?

Figyelt kérdés
Májusban regisztráltam be,akkor nem mondták,hogy magam után kell fizetnem,júniustól munkaügyis tanfolyamra jártam most fejeztem be,szerdától megint regisztrált munkanélküli leszek.Magam után kell fizetnem a tb-t vagy az állam fizeti?Veszélyeztett terhes vagyok így nem tudok dolgozni.
2013. aug. 5. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Magad után kell fizetned, ha kevés az egy főre eső jövedelem akkor lehet igényelni az önkormányzatnál, hogy fizesse helyetted, de igényelni kell munkanélküli bejelentkezés semmit sem ér ehhez.

Havi 6600Ft

2013. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magad után a TB-t (egészségügyi szolgáltatási járulék a hivatalos neve) akkor kell fizetned, ha nincsen olyan jogviszonyod, ami alapján biztosított lennél.

Ilyen jogviszony a tanulói jogviszony, a munkaviszony, az álláskeresési járadék folyósításának időtartama stb. Tehát nem elég csak a regisztráció, ellátást is kell kapni hozzá, hogy ezzel gondod ne legyen.

Ugyanis ezekből az ellátásokból, jövedelmekből vonják az egészségbiztosításhoz szükséges járulékokat, tehát más is fizeti, csak éppen a béréből, jövedelméből. Akinek ilyen nincs, az abból, amiből tudja...:(

A tanulóknál az állam átvállalja ezt...


Lehet kérvényezni az önkormányzatnál, hogy nehéz anyagi körülményeidre tekintettel vállalják át helyetted ennek fizetését. Ha jól emlékszem, így is 1 évig tehetik ezt meg, de nem kötelező nekik!

2013. aug. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. aug. 6. 08:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Május előtt milyen jogviszony alapján járt neked az eü. ellátás?

Kaptál álláskeresési járadékot?

Ha igen, akkor megszűnt, vagy szünetelt a tanfolyam ideje alatt?


Ha most nem vagy jogosult, akkor az önkormányzat rendezheti a TBd.

Nekik sem választás kérdése: ha kérelmezed és jogosult vagy rá, kötelező rendezniük. 1 évre állapítják meg. Ha utána sem vagy jogosult az eü. ellátásokra és nem leszel jogosult Foglalkoztatást helyettesítő támogatásra sem, akkor újabb 1 évre rendezik (ez így mehet akár életed végéig, ha közben nem változtatják meg a törvény erre vonatkozó részét)

Ha megszülsz, jogosult leszel az eü. ellátásra a Gyes alapján.

Ha az önkormányzat rendezi addig a TBd, akkor nekik jelented be, ha magad után fizetsz, akkor a NAVnak, hogy jogosult lettél az eü. ellátásokra.

2013. aug. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!