Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB fizetés ez esetben kötelező?

A TB fizetés ez esetben kötelező?

Figyelt kérdés

Dióhéjban: 2013.júliusában végeztem az iskolával, jelenleg 21 éves vagyok.

Októberig lett volna diákom, viszont sikerült találnom egy állást, ezért a diákomat meg kellett szüntetni.

Most azonban áthelyeztek a munkahelyemen egy másik részlegre, ami sajnos nem jött be, ezért felmondtam.

Jelenleg kiegészítő érettségire készülök, ami ez év októberében lesz.

A kérdésem az volna, hogy a TB-t még december 15-ig fizeti az állam, vagy mivel már volt munkaviszonyom, nekem kell?

Ha igen, akkor be kell mennem a munkaügyre jelentkezni?

Köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 8. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be munkanélkülire és ott igényeld, hogy az önkormányzat fizesse helyetted a TB.
2013. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miután eljöttél a munkahelyedről azután még 45 napig van érvényes TB biztosításod.

Utána fizetheted saját magad után , kb. 6000 Ft. havonta.

Viszont ha bejelentkezel , hogy fizeted magad után , kijelentkezni csak akkor tudsz , h a viszel igazolást , hogy van új állásod valahol.


Ha jár neked munkanélküli ellátás , akkor három hónapig fizeti a Munkaügyi Központ a TB. - t , ha nem jár ( mivel nem dolgoztál elég sokáig ) akkor szerintem nem fizetik , de ez nem 100%.

2013. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyiban téved a második, hogy ha találsz új munkahelyet, akkor nem kell kijelentkezned a navnál, az automatikus.

A munkaügyi csak akkor fizeti, ha ellátást kapsz, egyébként önkormányzattól igényelheted.

Mivel volt munkaviszonyod, így a 45 nap után magadnak kell fizetned.

2013. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak pontosítanék:


"Mivel volt munkaviszonyod, így a 45 nap után magadnak kell fizetned."

Ez akkor igaz, ha a munkaviszony legalább 45 napig fennállt. Ha kevesebb ideig állt fenn, akkor annyi ideig nem kell fizetned, amennyi napig fennállt a munkaviszony.


Tehát ha 22 napig volt munkaviszonyod, akkor annak megszüntét követő 22 napig nem kell magad után rendezni a TB-det.

Ha legalább 45 napig volt, vagy annál tovább, akkor a munkaviszony megszüntét követő 45. napig "passzív" jogon él az egészségügyi ellátásod.


Ha nem tudod fizetni, akkor az Önkormányzattól igényelheted, hogy fizessék helyetted.

2013. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 10. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!