Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha rendszeresen számlát adok,...

Ha rendszeresen számlát adok, kell pénztárgép?

Figyelt kérdés
Ha rendszeresen számlát adok a vásárlóknak ,akkor kell nekem pénztárgépet üzemelnem?

2013. aug. 9. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a vevő készpénzzel fizet, de számlát kér és nem elégszik meg a nyugtával, igen, akkor is kell a pénztárgép. Ez esetben viszont amikor a gépbe beírtad a számla összegét, a gép által kiadott nyugtát nem adod oda a vevőnek (= ő a számla eredeti példányát kapja), a nyugtát mellétűzöd a számlatömbben maradó példánynak, és kész.

Gondolj arra, hogy amikor akármelyik üzletben vásárolsz, és azt kéred a pénztárostól, hogy számlát adjon. Ugyanez a helyzet akkor is: te készpénzben a helyszínen fizetsz, de nem a gép által kiadott nyugtát kapod, hanem a pénztáros által kiállított számla eredeti példányát.


Amennyiben a vevő nem készpénzzel fizet, hanem átutalással, akkor az a pénz majd a bankszámládra fog beérkezni. Ekkor az általad kiállított számlára a fizetés módjához beírod, hogy átut. és a számlára rávésed: "Kéred a számla összegét ....... számú bankszámlára utalni"

Ez esetben majd amikor az összeg oda beérkezett, akkor a bankszámla-kivonat mellé tűzöd a számla másod-példányát. (A harmadik példány marad a tömbben!!!)

2013. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,de én elsősórban az online pénztárgép vásárlását szeretném elkerülni és találtam egy ilyen fajta lehetőséget ezért érdeklődök

Itt:

[link]

2013. aug. 9. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Értelek én, csakhogy:

- az általad kiállított számla csak akkor szabályos, ha azon a vevő neve, címe is szerepel. Erre viszont egyetlen vevődet sem kényszeríthetsz. Ha ő nem akarja felfedni személyes kilétét, akkor nem szolgálod ki? Akkor menjen másik üzletbe vásárolni???

- az általad felrakott link (bár nem olvastam teljesen végig), de több helyen is a számla kézzel történő kiállítása helyett számlázó-programról beszél, ami viszont feltételez bizonyos számítógépet + apeh által elfogadott számlázó-program meglétét. De megsúgom neked, a vevő személyes adataira abban az esetben is szükséged lesz. És szerintem ez a technikai felszereltség biztosítása sem lesz olcsóbb neked, mint az online-pénztárgép.

(Abba a gépbe is csak annyi bevételt fogsz tudni beverni, mint amit eddig is bevertél, az, hogy a beíráskor rögtön látja a nav, és nem csak akkor amikor bemegy a bevallásod, szóval mit változtat a dolgon??)


Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de egy megfelelő kapacitású számítógép + számlázó program, vagy olyan pénztárgép amelyre rá tudsz telepíteni egy számlázó programot. Szóval az ilyenfajta programok ára is attól függ, de meglehet hogy akár 50-100 ezer Ft-ba is belekerül, + a gép, szóval alaposan járj utána ennek a variációnak is!

2013. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Számítógép már van bent az üzletben most is arról írok :) Szóval az már nem költség a számlázó program pedig lényegesen olcsóbb ,mert ahogy látom az online pénztárgépnek lesz havi díja akár 7500-10000Ft is plusz a sz*r pénztárgép is. Ha pedig nem akarja megadni a vásárló az adatait akkor ,akkor ismeretlen vásárló-t tüntetek fel ,így az adó kötelezettségemnek megfelelek az más kérdés hogy a számla nem teljesen felel meg az előírásnak ,de az adót befizetem.
2013. aug. 9. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:
"az általad előállított számla nem felel meg az előírásoknak" ... a kiszabható bünti összege számlánként lehet akár 50-100 ezer Ft is, ez ellenőrtől függő. Szóval megéri?
2013. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát egy nav ellenőr azért csak megadja már a nevét meg a címét hogy megírjam a számlát. Egyébként meg nem kérhetem el a vásárló személyi igazolványát hogy leellenőrizzem az általa megadott név és cím valódiságát ,szóval akármilyen nevet bemondhat ami nem is felel meg a valóságnak.
2013. aug. 9. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Félreértettél: ha a vevő nem hajlandó megadni a nevét, címét, hogy a nevére számlát írj, te ennek ellenére ezen adatok hiányával mégiscsak írsz egy számlát, mivel pénztárgép hiányában valamit írnod kell. Egy későbbi nav ellenőrzés során fognak a hiányosan kiállított számla miatt kegyetlenül megbírságolni.
2013. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értelek én ,de mi van ,akkor ha egy vásárló hamis adatokat ad meg nem a valós nevét és címét én nem kérhetem el a személyi igazolványát ,akkor ilyenkor mi a helyzet?
2013. aug. 9. 18:57
 9/10 Lizi44 válasza:
tevékenységüket, hasonló szabályok szerint kell működniük: regisztrálniuk kell az adóhatóságnál, de ha ez megtörtént, akár kézi kibocsátású nyugtát is adhatnak vásárlóiknak, az ellenőrök akkor sem bírságolnak - olvasható az ado.hu cikkében.
2013. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az adóhatóságnak mi köze hozzá, hogy a számlát kapó személy felhasználta-e a számlát vagy sem?

Ha én minden "nem valódi" számlára azt írom, hogy Gipsz Jakab 1111 Budapest, Nagy utca 5. akkor ez egy tartalmában szabályos vevő, nekem nem feladatom és kötelességem ellenőrizni, hogy a vevő adatai valóságosak-e. Ennek megfelelően a számla vevő oldali részén alakilag helyes. És nincs is miről beszélni.

2013. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!