Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha interneten meghirdetett...

Ha interneten meghirdetett eszközt adok el utcán átvéve követek e el szabálysértést?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért követnél el? Minden internetes hirdetés így zajlik le. Valahogy át kell add. :D
2013. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert olvastam, rászáltak a navosok a neten hirdetőkre.

Felhivják s vásárolnak s utána felmutatják az igazolványt.

S jobb lenne már most tudni mik apontos közelezettségeim.

Pl. akor megtehetem?

Kell e adnom magánszemélyként valamit?

Számlát ugye nem adhatok, de írnom kell e valami papirt?


Szóval mit kell ahhoz tennem hogy navos vagy egyéb ellenőr csapdája esetén is tiszta legyek teljesen?

2013. aug. 9. 12:03
 3/18 Linkoln ***** válasza:

Egyszerűű. Csináld legálisan.

Ha eladsz valami új dolgot, akkor még nem olyan kimagyarázhatatlan. De sokan vadiúj, külföldről behozott termékeket indenféle színben, méretben árulnak stb. Az kimagyarázhatatlan.

Egyébként, ha eladsz egy új dolgot, akkor, az elég üzletszerűnek tűnhet, és ha magadba nézel talán az is. Ha viszont nem az, akkor ezt el tudod nekik is mondani.

Ingóságaid eladhatod simán.

Úgy a legtisztább ha írsz egy elismervényt, akármit, hogy x dolgot ennyiért, eladtad, neki. Aláírás, és odaadod neki.. Ezzel tudnád te is igazolni hogy hány forint bevételed volt az adott évben.

A navosok olyanoktól vesznek akiken látják hogy üzletszerűen kereskednek, d enem adnak számlát. Postán véve is kell a számla, úgy is megbüntetnének.

2013. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

egyszerü csinád legálisan...

remek

ép az a kérdés hogy hogyan legális


és használt cikkről van szó

2013. aug. 9. 14:33
 5/18 A kérdező kommentje:

használt cikk eladása is üzlet. nem üzlet szerű, hanem üzlet.


a navosok pedig magánszemélyesre is rászállnak manapság, ép ezért van a kérdés.

2013. aug. 9. 14:35
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha használt cikkeket árusítasz akkor nem kell adnod semmit róla az ég világon és évi 600e forint forgalomig teljesen adómentes.
2013. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

800 e


Szóval nem kell adnom semmi elismervényt.


Ez kitűnő ha igaz mert akkor számolni se tudja senki mennyit adtam el eddig.:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

2013. aug. 9. 15:43
 8/18 Linkoln ***** válasza:

Épp ez az.

Én válaszoltam rendesen...

Kellene adnod egy papírt minden adásról, vételről, és azzal támasztod alá a bevételed.

Az áru eredetéről nem kell feltétlen papír magánszemélynek. Ha nincs akkor az áru 25%-a a jövedelmed.

Így igen, 200ezer ft jövedelem 800 ezer ft bevételnél érődik el.

De papírt adnod kéne, egy sima aláírós elismervény is elég.

Elismerem hogy én.... Eladom ezt... ennyiért... neki...

De nem szoktak sűrűn.

Amennyiben viszont az eladás célja az hogy haszonnal tovább adj valamit mindegy hogy van-e papírod, üzletszerű a tevékenység, és nem teheted meg adószám, vállalkozás nélkül. Ha megteszed, a nav büntet csúnyán.

(sokan megteszik, sokakat megbüntetnek, sokakat nem.)

Új áru a veszélyes. Ha valakinek rontod a legális bizniszét feketén, feldobhat. Használtba ez nem igazán fenyeget.

2013. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Linkoln ***** válasza:
A kérdés tényleg az hogy üzletelésből adod el, vagy csak mert nemkell a tiéd, és pénzé akarod tenni?
2013. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
én olyan ember vagyok aki fényevő, a levegőből táplálkozik igy nem kell pénzért semmit se eladnom mert kaját se kell vennem. ez pusztán csak szórakozás a részemről.
2013. aug. 9. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!