Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákhitel tartozás Nav-nak...

Drogba56 kérdése:

Diákhitel tartozás Nav-nak átadva? (kérem csak hozzáértők válaszoljanak)

Figyelt kérdés
Nemrégiben kaptam a levelet a Diákhitel Központtól, hogy a 2 millió forint feletti diákhitel tartozásomat egy összegben fogják a NAV által behajtani. Szeptembertõl folytatni fogom egyetemi tanulmányaimat, ezalatt diákmunkát fogok végezni. Több kérdésem is van: egyrészt egyetemi éveim alatt megkeresett diákmunka fizetésembõl is vonni fogják-e a tartozást, másrészt az egyetem után, a "nagybetûs életben" folytatott munkám bérébõl a 33%-os levonáson felül fognak-e még más típusú módszereket alkalmazni a behajtásra (pl. inkasszó, ingatlan lefoglalás, stb.) és ha igen, akkor miért, mitõl függ az, hogy "csak" 33%-ot vonnak le vagy lefoglalnak, inkasszóznak, stb.
2013. aug. 11. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A 33% levonás maga az inkasszó

2. Igen, ráterhelhetik az ingatlanodra, autódra


Attól függ, honnan várható a megtérülés. Akár mindegyik is lehet egyszerre.

2013. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy ráterhelhetik, én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy milyen gyakorisággal élnek ezzel az eszközzel. Tehát pl. ha a fizetésemből 33%-ot levonnak minden hónapban, akkor azzal "megelégednek", vagy tutira várhatom azt, hogy ha pl. lesz egy autóm, akkor jön érte a NAV..?


Amúgy köszönöm a választ!

2013. aug. 11. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, várható, hogy a NAV minden létező végrehajtási cselekményt foganatosít majd, már csak az összeg nagyságára való tekintettel is. Hiszen ha pl. a jövedelem-letiltásból csak kis összegek várhatók és hosszú a megtérülési idő, akkor bármilyen más vagyontárgyadat is elárverezhetik, a számládon természetesen folyamatosan incasso lesz.

Javasolom, hogy keresd meg a DH-központot, és köss velük egy megállapodást a lejárt esedékességű tartozásod részletekben történő megfizetésére. Ebben az esetben a DH megkeresi a NAV-ot hogy függessze fel a végrehajtást, és ha pontosan fizeted a részleteket, akkor más egyéb foglalástól, inkasszótól nem kell tartanod.

2013. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Történt valami változás azóta?
2015. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!