Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi kamatot kell fizetnem...

Mennyi kamatot kell fizetnem a NAV-nak? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Jul végén kaptam egy levelet,hogy 60.000ft-al tartozok.Ezt jul. 20.000,aug. 20.000,szept.20.000ft-al fogom visszafizetni.Így kértem a NAV-tól,de nem tudtam beszélni velük,csak a 3db csekket kaptam meg.Mellesleg a NAV tehet a tartozásról...

2013. júl. 1. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A NAV késedelmi pótlékként a banki alapkamat 2x-esének 365-öd részét fogja felszámítani.

Pontosan kéne tudni, melyik összeggel hány nep lesz a késésed.

2013. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ez az adóbevallással kapcsolatos tartozás, vagyis ennyi adófizetési kötelezettség jött ki a bevallásodban még, és részletfizetést kértél a bevallásban való jelöléssel, akkor nem lesz rá késedelmi kamat abban az esetben, ha pontos időben, pontos összegben befizeted.

Ebben az esetben nem kell beszélgetni a NAV-val, a bevallás és a befizetések alapján fognak könyvelni, nem várják a telefonhívásodat. Gondolom azért küldtek 3 db csekket, mert 3 havi részletben történő fizetést jelöltél meg.


Jól gondolom?

2013. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kicsit bonyolult.Amikor volt az adóbevallás a NAV segítségét kértük a Családi adókedvezmény visszaigénylés kitöltésében,mert kicsit össze-vissza igényeltük év közben.(félévig csak a férjem,utána megosztottuk és egyik gyerek után nem mindig igényeltünk.)Erre a hölgy azt mondta igényelje vissza csak a férjem.Kitöltöttük,megjött a férjemnek kb 70.000ft.Utána jött nekem 1 levél,hogy mi van a visszaigényléssel.Mondtam (telefonba),hogy a férjem igényel.Erre a telefonban mondta a hölgy,hogy akkor ami az én papíromon szerepel 60.000ft be kell fizetnem,mert ezt az összeget a férjem kapta meg.Jó!Bementem a NAV-hoz ott elmondtam a biztonsági őrnek mi a bajom.Bement a papírokkal és kihozott 3db csekket,mert mondtam jó lenne 3 részletben visszafizetni,mert bár több pénzt kaptunk,mint kiderült,de rögtön befizettük az elmaradt csekkeket.
2013. júl. 4. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor ennyit a NAV segítőkészségéről és dolgozójuk szakmai képességeiről.

Miért nem engem kérdeztél?

2013. júl. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!