Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van 1,5 milliós diák-hitel...

Ha van 1,5 milliós diák-hitel tartozásom az APEH felé, akkor milyen összegű részletfizetést kérjek?

Figyelt kérdés
Nem tudom egy összegben befizetni...
2009. okt. 27. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor általában nem összeget kell írni, hanem hogy hány hónap alatt tudod kfiizetni, nem igazán szeretnek 12 hónapnál több részletet engedni.
2009. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rendes több év alatti visszafizetés az nem megy?
2009. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Remélem ezt nem tőlem kérdezed,mert gőzöm sincs!
2009. okt. 29. 09:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. A diákhitel úgy működik, hogy a minimálbér után fizetsz vissza az első évben majd pedig a jövedelmed bizonyos százalékát. Addig amíg el nem fogy a hiteled. Nem kell egy összegben visszafizetni. Kivéve persze, ha hónapokig nem fizetted, elérte a tartozásod a minimálbér összegét, KHR listára tettek és felmondta a Diákhitel Központ Zrt. a hitelszerződést. Akkor viszont egy összegben kell kifizetned. Az APEH amúgy max. 2-3 évre ad részletfizetést. Próbáld meg, aztán majd meglátod, hogy sikerül-e. Semmit nem veszítesz ha mondjuk 3 évre kérsz részletfizetést, mert ha nem is adják meg annyi időre, akkor is fognak ajánlani valamit, mondjuk 2 évet.
2009. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mivel évekig munkanélküli voltam,de nem munkanélkülin nem mindig tudtam fizetni és nem érte el a befizetési minimumot(mert ugye őket nem érdekli,ha nincs pénzed,m ert nincs munkád)ezért átadták az APEH-nak. Három hónapja van munkám és nem szeretném,hogy levonják a fizetésem 33,3 százalékát..mert azért már "kár" dolgoznom..ezért szeretnék részletfizetést kérni,de valahol azt olvastam,hogy nem nagyon szeretnek egy évnél hosszabb időre részletfizetést adni,de az akkor már majdnem több lenne mint a fizum 33 százaléka..ezért kérdeztem így..
2009. okt. 30. 11:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy másfélmilliós hitelt egy év alatt vissza tudnál fizetni úgy, hogy a törlesztés "majdnem" eléri a fizetésed 33%-át, akkor azért olyan mélységesen ne ess kétségbe!:)

A helyedben inkább hamar túllennék rajta, ki tudja, meddig lesz ilyen szép magas jövedelmed.

2009. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!