Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Így kirakhat minket az albérle...

Így kirakhat minket az albérletből a tulajdonos?!

Figyelt kérdés

A tulajdonos átalányt fizet.

Amikor beköltöztünk megállapodtunk, hogy havonta fogyasztás alapján kiszámolt összeget fizetünk.Amit ő megkap számlát,lefénymásolja és ide adja nekünk.

Már kb. egy fél éve laktunk az albérletben,amikor felszólítottam, hogy szeretnénk látni végre a számlákat (mert addig mindig volt kifogás, hogy még nem jött, még nem olvasták le az órákat,stb.)

Majd idén tavasszal az egyik fizetés alkalmával mondta a tulaj, hogy hát az előző gázszámla hatalmas összegű volt (kb.3-4 havi gázfogyasztás /megjegyzem a gáz csak a meleg vízhez,ill. a fűtéshez kell, de akkor már rég nem fűtöttünk/).Megkértük, hogy járjon utána, mi lehet az oka, mert az órák szerint-és tudomásunk szerint sem volt annyi fogyasztás.

A következő fizetésnél mondta, hogy nincs semmi probléma,meg van oldva.Ehhez képest 3 napra kikapcsolták gázt, mert nem lett fizetve és elvileg tartozás is van.

/MEGJEGYEZNÉM: a kábeltévét is kikapcsolták egyszer 5 napra, mert ő nem fizetett be több havi számlát.Persze arról is hazudozott,hogy biztos elkerülte egymást a felszólító levél, meg a beküldött pénz..../

Továbbra is kértem a számlákat(amik persze könyvelőnél vannak, meg nem volt ideje előkeríteni őket, stb).

/Mindeközben tavasz óta 4 nagy beázásunk volt, mert nem képes a tetőt megcsináltatni, ill. nem hajlandó.Persze az nagyon jó lenne, ha mi megcsináltatnánk, és ő természetesen visszafizetné.Az utolsó beázás egy vasárnapi napon volt.Fel akartam hívni, hogy ha már nem képes eljönni, és megnézni a károkat,akkor legyen szíves adni egy e-mail címet, ahova elküldhetjük a képeket.Nem vette fel a telefont.Napokkal később arra hivatkozott, hogy esküvőn,ballagáson, születésnapon és névnapon volt abban az időpontban , ezért nem tudta felvenni./

Jelenleg úgy állunk,követeljük egy évre visszamenőlegesen a részletes számlákat.Gázt pedig nem vagyunk hajlandóak fizetni 3 hónapja, amíg ez le nincs rendezve.

Most a legutóbbi fizetésnél belejelentette, hogy még 1 hónapunk van itt élvezni az életet, mert kell neki a lakás (ill. a lányának).Természetesen akkor minden tartozás, számla,miegymás le lesz rendezve (mert gondolom, amire egy év alatt nem volt ideje, akkorra minden meg lesz ).

Ő úgy gondolja, ami tatozás marad, az a kaucióból le lesz vonva.

Na már most,ki tudja,hogy mennyivel tartozik nekünk,mert lehet, hogy a számlakiegyenlítéskor járt vissza neki pénz is.Ez pedig, ha jól tudom, lopásnak számít.

Tudom, nem szép dolog,de azon gondolkodom, hogy ha költözünk(és nem kapunk vissza pénzt): mindent, ami mozdítható,viszünk (kiegyenlítés címszóval)/nem kell nagy dolgokra gondolni, egy nóném száz éves mikró,2 nag szekrény,és hasonlók ).

Nektek mi a véleményetek??



2013. aug. 14. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Az a véleményem, hogy az első fizetésnél kellett volna megmondani, hogy látni akarod a számlákat, nem fizetsz "átalányt".

Ha ezt nem tetted meg, így jártál. Szemét tolvajnak azért nem kell lenni.

2013. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, már az első fizetésnél megkértük, viszont az volt a válasza, hogy még nem volt óraleolvasás.

De, ahogy említettem, havonta, fogyasztás alapján fizettünk neki, és ígérgette a későbbi számlákat.

Nem hiszem, hogy én lennék a szemét tolvaj, ha elvinném azt a pár régi (általunk rendbe hozott)dolgot( összesen érhetnek max. 30-40ezret),amikor érthetően megfogalmaztam a kérdés alatt, hogy milyen dolgok történtek.

Azért köszönöm a választ !

2013. aug. 14. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
De, te lennél a tolvaj, bár gondolom úgysem jelenthetne fel, mivel nincs szerződésetek. Csak szólok, hogy emiatt mindketten elő lesztek véve, ha valahogyan a NAV fülébe jut a dolog.
2013. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van szerződésünk, de az olyan, hogy inkább hagyjuk is (jelzem,az is inkább minket véd, mint őt).

Nem is hiszem, hogy az APEH-nél be van jelentve ez az albérlet, szóval megint csak ő járna rosszul.

2013. aug. 14. 12:32
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Mindegy, hogy más mit csinál vagy csinált, ha lopsz, akkor szemét tolvaj vagy.
2013. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Vagy még fokozzátok kicsit és máris önbíráskodás is jön extraként ami még rosszabb
2013. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
A rezsi fizetését kell (kellett volna) addig visszatartani, amíg nem mutatja be a számlákat. Ha viszont elviszed a dolgait, az lopás bűncselekménye.
2013. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kiad-lak ***** válasza:

7-es jól mondja.

Milyen szerződésed van? 1 év határozott idejű, vagy határozatlan? Ha határozatlan, akkor ki tud tenni. Ha 1 évet írtatok, akkor mehet a sunyiba a kedves rokona.


Ettől függetlenül én már néznék valami normális helyet. Meddig akartok egy ilyen sültparaszttal foglalkozni?

2013. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!