Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként szeretné...

Egyéni vállalkozóként szeretnék nagy tételben beszerezni termékeket, majd azokat internetes árveréseken értékesíteni. Ekkor milyen adót kell befizetnem?

Figyelt kérdés
Ennek mértéke 10-30 ezer Ft lenne havonta, diák vagyok, nincs állásom...

2013. aug. 20. 17:10
 1/6 anonim válasza:
akkor kell adót fizetned, ha az évi kereseted meghaladja a 600ezer forintot, amúgy nem
2013. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:


[link]

2013. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Linkoln ***** válasza:

Úgy értsd hogy ha az éves bevételed meghaladja a 600-at akkor kell adóznod egyből.

Egyébként fontos hogy amit végzel profit szerzés céljából történik-e vagy csak az ingóságaid adod el.

Ha pénzt akarsz keresni akkor nagyban kell csinálni. Havi 10-30 ezer ft jövedelem (Nem bevétel) nem sok minden. A költséged több lenne. Feketén meg nem szabad, hiába csinálják mások. Attól nem szabad.

Amennyiben nagy tételben szerzel be árut, az egyértelműen üzletszerű tevékenység. (A NAV nem fog kérdezni, megállapítja, Ebből nem magyarázod ki magad)

Megbüntet, áfa körösnek ítél, bejegyez, kifizetteti a saccolt jövedelmed adóját+kamatokat+büntetést, stb.

Ha diák vagy akkor vállalkozás formájában folytathatsz ilyesmit.

Ha eun belülről szerzel be árut, akkor nincs rá vám+áfa. Ha kívülről, akkor van, és kötelező, kikerülhetetlen a megfizetése.

Iparűzési adót fizetned kell.

SZJA-t, osztalékalap adót, és EHO-t fizetned kell a profitod után. Mindent könyvelned kell.

Feküdj á a témára ha foglalkozni akarsz vele. Nem szabad fél vállról venni. Amiben pénz van, az nem egyszerű dolog.

2013. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

tegnap: 12:04...


Gyártótól tudnék szerezni órákat 100-500 db-os tételben, olyan órákat, amelyek az interneten 5x árréssel kelnek el... A bevételt abból saccoltam hogy havi 10-30 órát tudnék eladni pl vaterán, bár ez lehet több is, több helyen meghirdetve...


Kicsit utána olvasgattam már, de ahány hely volt, annyi változat... Szóval ha én bemegyek mondván egyéni vállalkozásba kezdek, és a tevékenységnek megfelelő kódszámmal engedélyezik is... (azt hiszem csak bejelentés szükséges, nem engedélyhez kötött), akkor kérhetek áfamentességet, mivel nem haladja meg a 6 millát évente...

Amint jön a visszajelzés a tevékenység legalitásáról elkezdhetem, és a pontos költség, bevétel vezetéssel, akkor a 16% SZJA-t kellene befizetnem, mint egyéb bevétel az adóbevalláson? legalábbis én ezt vettem ki a leírtakból...


Vagy milyen más adót kell még befizetni ebben az esetben?

2013. aug. 22. 13:26
 5/6 Linkoln ***** válasza:

Sajnos rosszul vetted ki belőle :/

Mint mondtam a válaszomban, kb úgy van.

Vállalkoznod kell, ez egyértelműen üzletszerű tevékenység.

5x-ös árréssel nem tudsz dolgozni, sajnos az mese habbal.

Átvernek téged.

Ha már 2x-es az árrésed az egészen jó. Ebből persze még valószínűleg lesz bőven költséged.

Tegyük fel hogy kínából akarsz behozni órákat. (Enyhe megérzés...) Egyből vám+áfa fizetési kötelezettséged lesz a termékekre amint behozzák az országba. Neked kell jelezned hogy jön, és be kell fizetned az adókat rá.

Ha nagy az árrés, akkor valószínűleg antidömping vámos lenne a termék, és csak feketén lenne benne pénz. De hidd el, nincs rá antidömping vám, pusztán, nem értesz igazán ezekhez a dolgokhoz, és még nem esett le hogy 5x-ös árrés legálisan nem elérhető...

Az áfát mivel alanyi mentsségből áfa körön kívül akarsz lenni, nem igényelheted vissza. Ez az áfa, a költséged része.. Nem issimán 27%, hanem a pár száz óra csomaggal együtt képzett árára van kiszabva, vámmal együtt.

Ez olyan mértékű hogy ha 1000ft egy óra, akkor posta+vám+áfa+termékdíj=1500ft/db-ra jössz ki.

Ez sem baj még.

Nem, nem egyéb jövedelem. Ez kiskereskedelmi jövedelem. Simán adóköteles.

Az hogy hogy fizeted be, rajtad áll.

Mint diák, nem vagy köteles járulékokat fizetni magad után, de! Nem is vehetsz ki pénzt a vállalkozásból.

Ezzel a tevékenységgel csak a vállalt tőkéjét növelheted.

Ha a profitból kivennél pénzt 60% körüli adód lenne...

Ne költőpénzért kereskedj.

KATA adózási formával pedig sajnos nem minősülsz másodállású vállalkozónak, így havi fix 50ezer ft az adód.

Ezért ne KATA-zz.

Csak a klasszikus vállalkozói kivét mentes, járulék mentes adózási forma jöhet szóba.

De ekkor is be kell fizetned a 10%- szja-t. Az osztalékalap adót+ehot=+27%adó.

Az ipar űzési adó szintén elkerülhetetlen. Az 1 évre kb 50ezer ft.

A bevételedből levonhatod a költségeid=beszerzési ár, vaterás költségek, áfa, vám, termékdíj, posta, te posta költségeid, könyvelőd, szja, osztalék alap adó, ipa, eho, és egyéb felmerülő költségeket.

A maradék pénz az adóalap. Az adózott összeg pedig a profitod.

Hogy 20-30 ezret termelj havonta, elérhető. De szálj le a földre, ne akarj 5x-ös árrést. Fektess bele több időt és pénzt.

Mitgondolsz. Ha nekem 20 millióm van, akkor veszek egy kínai nagyker oldalról 200 ilyen órát, 200 olyat, 200 fülest, 200 telót, 200 ezt 200 azt, és egyeduralkodó leszek a piacon? Mind havi 20-30 ezret termel nekem?

Tehát ha 200 órához kell 400ezer ft tőke, akkor 40millából már 25ezer*100=2,5milliót termelek havonta? Tőke kell, idő, és széles termékkínálat.

Minél jobb feltételeket nyújtasz, minél gyorsabban dolgozol, minél több temréket hirdetsz, annál nagyobb a bevételed.

Ahhoz hogy ebből eléldegélj, szükség van sok idődre.

2013. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm szépen a felvilágosítást!
2013. aug. 22. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!