Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pajzsmirigy betegségre adókedv...

Pajzsmirigy betegségre adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez pontosan? Semmi konkrétat nem találtam róla neten,csak most mondták,hogy kaphatnék,nézzek utána! Kik kaphatják? Hogyan? Mi kell hozzá?
2013. aug. 26. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Tudomásom szerint csak a "tartósan fogyatékkal élők" vehetnek igénybe betegségükre tekintettel adókedvezményt. Ők is csak abban az esetben, ha erről az igazolást részükre a háziorvosuktól megkapták.

A pajzsmirigy tudomásom szerint ma már szerencsére gyógyítható, vagy legalábbis, mint a cukorbetegség, megfelelő gyógyszeres kezeléssel egyensúlyban tartható.


Beszélj a házi-orvosoddal!

2013. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Anyukámat pajzsmirigyre műtötték. Ez egy gyógyítható betegség, egy forint sem jár érte. Nem tudom hol hallottad ezt a baromságot, de eszméletlen miket nem képzelnek össze emberek.


Háziorvos elküld különböző vizsgálatokra, sebészet stb. Meg műtenek és kész. Le van tudva.

2013. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
55%

A 335/2009-es kormányrendelet szabályozza. Nagyon sok betegségre jár amit nem tudnak az emberek sajnos mert az orvosok nem mindig tájékoztatnak bennünket (nekem sem mondták), erre nem tudom, hogy jár-e.

A neten megtudod nézni tételesen felsorolja a betegségeket kóddal jelölve, endokrin betegségnél nézd meg.

2013. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es! Dolgozik a cégnél egy csaj,és ő kap pm betegségre adókedvezményt,és ha hiszed ha nem,5 évre visszamenőleg meg is kapta! Havi 5 e.-,és adóbevallásnál ír be valami kódot,és így kapja! Csak egy igazolás kellett a háziorvostól! Szóval nem én találtam ki!

Ja,és a pm-et nem kell műteni,ha csak szimplán alul működik! Mi az hogy gyógyítható? A pajzsmirigy szimpla alul működése nem gyógyítható,velem is közölték,hoyg nem gyógyítható,de kezelhető,és szinten tartható,ha életem végéig szedem a gyógyszert! És igen,szedem,mert bár meg nem gyógyul magától,de így szinten tudják tartani! Inkább olvass utána,mint okoskodsz! És légyszi legközelebb az irritáló mejegyzésektől kímélj meg,lehet értelmes válaszokat is adni! Nem tegnap kezdődött a betegségem,és nem is 1 éve!

KÖSZÖNÖM!

3-as válaszolónak köszönöm az értelmes válaszát!

2013. szept. 2. 19:13
 5/8 anonim válasza:
100%
Ezt jó tudni! Köszi kérdező. Engem tavaly műtöttek. Nem vagyok gyógyult, hiszen hiába vették ki azóta is gyógyszert szedek, és szednem is kell, míg élek. 31 éves vagyok 4 éve kűzdöttem vele a műtétig, most meg a gyógyszer miatt ingadozik, szóval ez egy sosem műló dolog!
2013. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia! Én is 31 vagyok! :) Engem műteni nem kell,fel sem merült szerencsére,nem is bánom! :)

Sajnos még mindig semmi konkrétat nem tudtam meg az adókedvezményről ilyen esetben,ha esetleg te meg tudsz valamit írj légyszives!

Köszönöm!

2013. szept. 10. 10:04
 7/8 anonim válasza:
78%
3-as vagyok. Most belenéztem a kormányrendeletbe (könyvelő vagyok), mert egyébként nekem is van PM alulműködésem. Az endokrinológia leleten a betegségem kódja: E0380, a betegség megnevezése: Egyéb hypothyreosis. Én ezt a kódot nem találtam a kormányrendeletben. Én egyébként azért nem foglalkoztam ezzel eddig mert én más betegség miatt már érvényesítem a kedvezményt: laktóz érzékenység (tejcukor). Ha nálad is ez a kód akkor arra nem jár szerintem.
2013. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hakapeszimakiandi válasza:
Jó régi poszt, de úgy felidegesített a KETTES válasz, hogy nem tudom szó nélkül hagyni. GYÓGYÍTHATÓ??? Remélem sosem találkozol ezzel az életed végéig tartó, autoimmun betegséggel, ami nem gyógyítható és rengeteg panaszt okoz. Remélem sosem lesz neked ilyened, mert a butaság és a flegma stílusod épp elég nagy büntetés neked.
2017. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!