Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYESre jár adóvisszatérítés?

GYESre jár adóvisszatérítés?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom nem jár,ezért sem kell leadni bevallást. De egy ismerősünk aki ezzel foglalkozik,ilyen cége van azt mondta jár...
2013. szept. 5. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyesre nem jár, mert nem adóköteles jövedelem. Ha az évben csak gyesen voltál, (más jövedelmed nem volt) akkor valóban nem kell adóbevallást leadni.

Viszont ha a gyes mellett voltál valahol alkalmazva mellékállásban, vagy abban az évben még kaptál gyed-et is, akkor már kell csinálnod bevallást.

2013. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem könyvelő azt tanácsolta, utána mástól is hallottam, igaz hogy nem kell, de azért nem árt egy 0-ás bevallást ilyen esetben sem beadni.
2013. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De attól, hogy 0-s bevallást leadsz, még ugyanúgy nem jár rá adóvisszatérítés!
2013. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy attól járna adóvisszatérítés, nyilván nincs miből, csak, hogy nem árt beadni egy bevallást akkor is, ha csak gyest kapott egész évben.
2013. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Személyesen voltam bent APEHban,hiszen nem ez az első éven gyesen. Ott mondták nem kell beadni bevallást.
2013. szept. 8. 07:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, tényleg nem kell. Csak van aki úgy van vele, hogy ilyen esetben sem árt biztos ami biztos alapon egy 0-ást beadni, de igazából tök fölösleges.
2013. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!