Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes sportfogadásból...

Internetes sportfogadásból nyert pénzösszeg adóköteles? Érdekelheti a NAV-ot?

Figyelt kérdés

Hatalamas szerencsém volt az elmúlt héten, sikerült netes fogadással nyernem egy egész komoly összeget.

A fogadóiroda székhelye egy adóparadicsom országban található (micsoda véletlen:-), a számla, amiről utalnak, ottani banknál vezetett számla.

Adóköteles ez az összeg, vagy ez jogilag olyan, mintha abban az országban "kerestem" volna meg ezt az pénzt?

Figyeli azt valaki, hogy egyszer csak a semmiből bejön egy jelentősebb összeg?


2013. szept. 8. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Adokoteles.... es tok mindegy hol honnan utalnak ha a szamladon megjelenik akkor lesz gixeres a dolog...

Ezert erdemes olyan modon befeizetni amire nem lat ra a NAV...

2013. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok könyvelő, se adószakértő, de úgy tudom, adóköteles. Tavaly én is nyertem néhány tízezer forintot netes sportfogadással, de nem igazán írtam bele a bevallásomba :-), mondjuk ekkora összeg lehet, hogy annyira nem feltűnő.

Ha a te esetedben százezrekről vagy milliókról beszélünk, az azonban már lehet, hogy más eset. Bár konkrétan nem tudom, csekkolják-e a bankszámlákat NAVék, hogy a semmiből ott terem egy nagyobb összeg, de simán elképzelhetőnek tartom ebben a cudar vilgában.

Azt javasolnám, kérdezz meg egy könyvelőt első körben, és ne a hivatal ügyfélszolgálatát hívd :-).

Ha tippmixen nyerted volna, nem lenne gond, mert a SZZRT-s nyeremények eleve adózottak :-).

Amúgy grat, lehet tudni, mekkora ez az összeg? És milyen fogadásból jött össze? Hátha valami jó tippet is tudsz adni.

Egy lelkes sportfogadó kolléga

2013. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


2-es:

Annyit elárulok, hogy nem milliós tételről van szó, de többszázezer forint.

Fogadási tanácsokat nem tudok és nem is akarok adni, a tippeket magam szoktam kitalálni a tabellák és a statisztikák alapján, a facebookos és egyéb fogadási tanácsadó oldalaknak én nem sok hasznát vettem. Amúgy a szelvényen volt sok minden, foci VB selejtezők, US Open, hoki, kosárlabda.

Holnap beszélek egy könyvelővel, hogy elkerüljem a kellemetlen meglepetéseket.

2013. szept. 8. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:

sajnos adóköteles ha nem szerencsejáték zrt-s a dolog. legjobb tudomásom szerint 1 millióig 16% szja-t kell utána fizetni, millió felett pedig hozzá jön még az eho is(úgy emlékszem az elég súlyos %, de már rég olvasgattam a témában). és igen, érdekli a navot. ha jól tudom a banknak van kötelezettsége ezt jelenteni ha az egyén számláján a megszokottól eltérően hirtelen nagy pénzösszeg és/vagy a megszokottól gyakoribb rendszerességű pénzmozgás történik.


elviekben van olyan megoldás hogy a nyereményed egy ,, online pénztárcában'' tartod (neteller, moneybookers(skrill)), amihez igényelsz egy bankkártyát. és te ezt a kártyádat használod itthon vásárlásra, nem a magyar bankos folyószámlád kártyáját. ezt elvileg nem látja a nav. de hogy ez mennyire igaz nem tudom, csak itt a gyik-on olvastam ilyeneket


viszont a könyvelő válaszát megírhatnád, engem is érdekelne hogy mi is ennek a pontos menete

2013. szept. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!