Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás beindításáh...

Egyéni vállalkozás beindításához és nyomtatványkitöltéshez kért segítségért sok a kért pénz?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó szeretnék lenni. Elmentem egy könyvelőhöz és segítséget kértem, mert nem vagyok jártas ezekben a dolgokban. Eléggé részletesen elmagyarázott mindent és segített kitölteni a vállalkozói igazolvány kiváltásához szükséges papírt. Megkérdeztem, hogy mennyivel tartozom, ő azt válaszolta, hogy elég sok utánajárás volt az ügyemmel kapcsolatban és 10.000 Ft-ot kért. Továbbá havi 5.000 Ft lenne az ő könyvelési díja, ha van bevételem, ha nincsen. Szerintetek sokat kért? Remélem, nem vert át, hiszen nem tudom, hogy miért mennyit szoktak kérni. A havi 5.000 Ft könyvelési díj soknak számít (lehet nem lesz adott hónapban bevételem, de ez az összeg akkor is annyi...)?

2013. szept. 8. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vallalkozoi igazolvanyt nem muszaj kivaltanod, 10.000HUF-ot sporolhattal volna vele.


A 10k a bejegyzesert realis lehet, ha KATAs vagy, akkor a havi 5k sok, maskulonben az is realis lehet.

2013. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem váltom ki az igazolványt. Azt tudom, hogy mennyibe kerül, de akkor is ki kellett az igényléshez tölteni a papírt. Ha figyelmesen olvasod a leírtakat, akkor azt a 10.000 Ft-ot kérdezem, amiért ő elmagyarázott dolgokat és a papír közös kitöltése megtörtént.
2013. szept. 8. 20:04
 3/11 anonim ***** válasza:

"de akkor is ki kellett az igényléshez tölteni a papírt"


Ha nem igenyeltel, akkor nem kellett papirt kitoltened a vallalkozoi igazolvagy igenylesehez semmit.


Be kell viszont jelentkezned a kereskedelmi es ipari kamarahoz, a helyi onkormanyzathoz az iparuzesi ado miatt, es kell meg kuldened ket nyomtatvanyt a NAV-nak, ez megvolt?

2013. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Be kell viszont jelentkezned a kereskedelmi es ipari kamarahoz, a helyi onkormanyzathoz az iparuzesi ado miatt, es kell meg kuldened ket nyomtatvanyt a NAV-nak, ez megvolt?


A kereskedelmi és ipari kamarához való bejelentkezéshez a könyvelőm küld valami sablont nekem, azt tovább küldöm ügyfélkapun. A többit elvileg a könyvelő intézi.

2013. szept. 8. 20:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerinted a könyvelők ingyen dolgoznak? Tételezzük, hogy a 10ezred után adózik,járulékok stb is és máris kapsz majd a végén 3500-4000 és mondjuk foglalkozott veled 3-4orát összesen mindennel együtt! Mégis mit szeretnél, hogy puszira csinálja meg valaki?!
2013. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Reális. De ha ez fáj neked, van másik könyvelő. Ő lehet drágább lesz.
2013. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ki gondolta, hogy ingyen dolgoztak, te nagyokos!? Azt kérdeztem, hogy reális-e !
2013. szept. 8. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egyszeri díj szerintem kicsit sok, a könyvelési díj kicsit kevés, nálam egy nem katás ev 8-10 ezer között van. Egy valamihez ragaszkodj, szerződés és számla. És én rákérdeznék, hogy van-e felelősségbiztosítása.
2013. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kért összegek szerintem "helyén vannak"!


A helyedben inkább ahhoz ragaszkodnék, hogy a nav-nál az ügyfélkapun való bejelentkezéshez vegyen a nevére, és ne a te neved alatt menjenek el a bevallások. Az ART szerint az el nem küldött bevallásokért, ill. a hibás bevallásokért a büntit a nav annak a nevére címezi meg, akinek a nevére az adott ügyfélkaput megnyitották. Vagyis, ha ragaszkodsz ahhoz, hogy "vegyen a nevére", az esetben hivatalosan is felvállalt téged. Persze a könyvelési díjról a számlát is kéred.


Ha ezt elérted, szerintem a felelősségbiztosítás sz@rt sem ér. Én annakidején hosszú éveken keresztül fizettem. Egy alkalommal (rosszul értelmeztem egy jogszabályt), nem küldtem be egy bevallást, kaptam 20 ezert Ft bírságot. Vittem a biztosítóhoz, hogy most álljon helyt. Közölte, hogy a biztosításom nem terjed ki: be nem küldött bevallásra, ill. rosszul, hibásan kitöltött bevallás miatti bünti esetén.

Akkor mire is terjed ki a könyvelők felelősségbiztosítása?

Abban a percben fel is mondtam a biztosítást! Kész átverés!

2013. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Abszolút reális a kért pénz. Induláskor elég sok nyomtatvány kitöltése szükséges nem csak az egyéni vállalkozó kvázi indításához szükséges okmányirodai bejelentő. Szükséges még az iparűzési adó, 1041, 101E stb... alsó hangon szerintem adótanácsadással együtt 1 óra. (és itt nem az órabérre tessék gondolni). Teljesen korrekt volt a könyvelő.


A havi könyvelési díj független hogy KATA-s vagy vagy sem, mert pl egy áfás KATA-s adózó esetében kevés, egy alanyi mentes KATA-snál inkább éves díj szokott nálunk legalábbis lenni.

Ha nem KATA-s és alanyi mentes, ott szintén reális hiszen járulékbevallás szükséges, ha nem alanyi mentes akkor szintén keveslem hiszen áfa bevallás készítés és ahhoz azért naprakész könyvelés dukál.

2013. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!