Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy cégnek minden hónapban...

Ha egy cégnek minden hónapban állandó megbízásos jelleggel, számlára dolgozom, működik e a KATA?

Figyelt kérdés

Lenne egy lehetőségem, csak számláznom kéne és ehhez kell megtalálnom a legolcsóbb és legideálisabb megoldást, ami a KATA lenne.

De úgy tudom, hogy ilyen esetben ha egy cégnek állandó jelleggel számlázik a Katás vállalkozó, a nav alapértelmezetten leplezett munkaviszonyt gyanít és vizsgálatot indít. De elvileg van valami bejelentési lehetőség/kötelezettség, ha ez megtörténik akkor már nincs gond? Egyáltalán így van ez ahogy leírtam?



2013. szept. 9. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre való a könyvelőd. Tudod néha a KATA-snak se árt....
2013. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs még saját könyvelőm, mivel még vállalkozó sem vagyok. Most készülök rá, gondoltam akad itt hozzáértő akinek nem kéne fizessek, ezért az egy kérdésért, ami esetleg mást is érdekelhet. Közben megtaláltam rá a választ:

[link]

A fenti oldalon felsorolt körülmének közül rám 3 is igaz lenne.

Igazából már csak az van mint gyakorlati kérdés, ha a cég megküldi a NAV-nak az igazolást, akkor nem fognak e ennek ellenére vizsgálódni? Nem akarnám kellemetlen helyzetbe hozni a megbízómat.

2013. szept. 10. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg törvény szerint vizsgálódnak, de hogy mi lesz e tekintetben még nem tudni, hiszen teljesen új a helyzet. Én amondó vagyok, hogy szúrópróba szerűen lesz viszgálat is, de ha van bizonyíték, a törvényben felsoroltak szerint, akkor nincs mitől tartani.
2013. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!