Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik ilyen esetben...

Hogyan működik ilyen esetben az adózás?

Figyelt kérdés
Interneten szeretnék árulni új ékszereket, ruhákat illetve cipőket. Miket kell fizetnem, és kb. milyen összegben?
2013. szept. 13. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ milyen cégformában fogod csinálni. Egyéni vállalkozóként vagy céggel (kft., bt., rt.)? Mennyi várható bevételed lesz? Választod-e az egyszerűsített adózást? Szerintem először legyél tisztában a fenti dolgokkal, s majd csak ezt követően kezdj értékesíteni. Könyvelővel is beszélhetsz ezekről, de azért azt tartsd szem előtt, hogy a könyvelő az 'államnak dolgozik', a céget a vállalkozó irányítja. Ha nem tudod mit miért csinálsz, illetve mit és hogyan lehetne a szabályozások szerint a számodra legkedvezőbben, kevés eséllyel fogsz pénzt keresni saját magad részére, még ha egyébként el is érhetnél megfelelő bevételt. Indítok egy tanfolyamot 'Az első vállalkozásom' címmel, amely e-könyv formátumban is kapható, sőt hangoskönyvként is kiadom. :)
2013. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a könyvelő az államnak dolgozik. hmm... nagyon kedves általánosítás... A könyvelő lehet, de a szolgáltató könyvelő és itt a különbség optimalizál átbeszél problémát keres legalábbis én... úgyhogy kikérem magamnak
2013. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is kikérem magamnak.:(
2013. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!